Csaknem száz értékes ingatlanától válik meg a honvédség a közeljövőben, és ezek nagy részét értékesítik majd. Simicskó István (Fidesz) szerint a választási időszak előtt fennáll a veszélye annak, hogy az ingatlanok áron alul kelnek el, mert még ebben a ciklusban szert kívánnak tenni a bevételekre, így az árakat a vevők diktálják majd. A képviselő ismertetése szerint harmincnyolc üdülőből és csapatpihenőből hetet, negyvenegy helyőrségi klubból pedig tizenkettőt kíván megtartani a honvédelmi vezetés. Értékesítik ugyanakkor a taszári és a szentkirályszabadjai repülőteret, a szombathelyi, a pécsi, a szabadszállási, a tapolcai, a nagyoroszi, a rétsági és több budapesti laktanyát, számos sportpályát és több raktárbázist is. Az ingatlanok „elkótyavetyélésével” a politikus szerint többek között a katonák üdüléshez és művelődéshez szerzett jogai forognak kockán.
Simicskó István többek között arról érdeklődött a szaktárcától, hogy a bevételekből mennyit költenek a Honvédkórház befejezésére, lakásépítésekre, illetve a katonák béremelésére, és hogy az idei több ezer fős elbocsátás együtt jár-e újabb ingatlanok eladásával. A szaktárca ingyenesen is átadott ingatlanokat önkormányzatoknak, de döntően ez ott történt, ahol szocialista polgármesterek vannak – mutatott rá a politikus.
Keleti György (MSZP) lapunkkal közölte: a honvédelmi miniszternek jogosultsága van az értékesítésre szánt ingatlanok kijelölésére, és ezek a tranzakciók szabályosan, versenyeztetéssel, nyilvánosan történnek majd. Az ingatlanok őrzése, karbantartása jelentős kiadásokat jelentett, az eladásukból befolyt összeget viszont laktanya-beruházásokra, lakásvásárlásokra és ingatlanfejlesztésekre költhetik, amelyek között szerepel majd a Honvédkórház felújítása is. Az ingatlaneladásokból származó bevételeket viszont nem költik béremelésekre a közeljövőben – tette hozzá a politikus. Megjegyezte, hogy a honvédségi ingatlanokat nem csak kormánypárti városoknak adnak át, hiszen Debrecenben és Kaposváron is hozzájuthattak ilyenekhez az önkormányzatok.
Bocskai István, a HM szóvivője közölte: a Simicskó István által említett taszári és szentkirályszabadjai repülőterek eladását – a korábbi nyilatkozatoknak megfelelően – a tárca soha nem tervezte. Azok térítésmentes átadásának előkészítése jelenleg folyamatban van az önkormányzatok részére.
Kevés a pilóta. Nehezen tudja feltölteni az előző kormányzati ciklusban kötött kanadai pilótaképzésről szóló szerződésben szereplő létszámkeretet a magyar légierő, ezért az ügyben vizsgálat indult – közölte tegnap Juhász Ferenc. Az évente 2,3 milliárd forintba kerülő képzés 17 évre szól és minden esztendőben nyolc pilóta kiképzését teszi lehetővé. Simicskó István kijelentette: a szerződés jó, hiszen így jóval olcsóbb a pilótaképzés, mintha itthon teremtenék meg a kiképzésük lehetőségeit. Szerinte nem tekinthető túlzónak 17 év alatt 136 pilóta kiképzése.
Botrányos viselkedése miatt több mint 14 millióra büntették Gyurcsányt