Baloldali beismerés

Mind a négy parlamenti párt szerint nagy bajban van a magyar közoktatás – derült ki a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete által szervezett fórumon. Bár a minőségi munka anyagi megbecsülését mindannyian kiemelték, erre a célra vonatkozó konkrét programmal csak a Fidesz rendelkezett.

2006. 03. 24. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Úgy látja Arató Gergely, az Oktatási Minisztérium szocialista politikai államtitkára: azért nőtt az elégedetlenség az utóbbi években az oktatással kapcsolatban, mert a kormányzat szembe mert nézni a problémákkal.
A Fidesz szerint Magyar Bálint elhitette a pedagógusokkal, hogy a magyar oktatási rendszer alapjaiban rossz, és ezzel súlyos károkat okozott. Sió László, a párt oktatáspolitikai műhelyének vezetője kijelentette: az osztályozás és a buktatás eltörlése a tanárok szakmai becsületének semmibevételét jelentette. A béremelések mértékét átlagosan jónak értékelte, de kijelentette, azt differenciáltan kellett volna végrehajtani, a rugalmas nyugdíjazást viszont humánus létszámleépítésnek nevezte.
A magyar közoktatás alapjait nem Klebelsberg Kunó, hanem Eötvös József liberális politikus rakta le a XIX. században – jelentette ki rendhagyó történelemóra hangulatát idézve Sándor Klára szabad demokrata ügyvivő.
Az ügyvivő kijelentette: a választási ígéretek után már nem volt „pofájuk” azt mondani, hogy nem hajtják végre az 50 százalékos béremelést.
Almássy Kornél, az MDF alelnöke a buktatás és az osztályozás visszaállításának fontosságát hangsúlyozta. Súlyos problémának nevezte a pedagógusi pályán tapasztalható túlképzést.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.