Luxusszálló épülhet a Pető-intézetből

Nem csitul a botrány a Pető-intézetben. Informátoraink úgy tudják, hogy a minisztériumi delegáltakból álló kuratórium már alá is írta a szerződést az intézet fővárosi Villányi úti épületének eladásáról. A testület elnöke mindent cáfol. Arról senki sem hajlandó nyilatkozni, hogy a bíróság által munkakörébe visszahelyezett főigazgató mit kapott azért, hogy elhagyja az intézetet.

2006. 03. 09. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lassan másfél hónapja tart a káosz a Pető-intézetben, de a botrány tovább dagad, és a kölcsönös vádaskodások egyre élesebbek. A lapunkat megkereső, nevük elhallgatását kérő informátorok – volt köztük neves, függetlenként induló politikus is – állítják: az oktatási tárca és az intézmény kuratóriuma által támogatott Makói Zita kinevezése mögött valójában az intézet budai hegyvidéken található Kútvölgyi úti és a Gellért-hegy lábánál fekvő Villányi úti ingatlanjának eladása áll. Az informátorok szerint már meg is született a szerződés a Villányi úti épület eladásáról, a világhírű módszer szakembereinek és a mozgássérült gyerekeknek tehát hamarosan kiteszik a szűrét. Úgy tudják: az intézetből szálloda lesz.
A híresztelések alapját az adja, hogy egy évtizeddel ezelőtt alapította a kormány az intézet szakmai munkáját támogatandó közalapítványt, és ekkor kapta meg az intézet a két budapesti ingatlant is. Pető András módszere Angliában már népszerű volt, ezért a szigetország nagy összeget adott az ingatlanok felújítására. A Reform című hetilap szerint a magyar kabinet egy határozatban kikötötte, hogy a Villányi úti épületet tíz évig nem lehet másra használni, ez a határidő azonban június 30-án lejár.
Ferenczi Tibor, a kuratórium elnöke a hírekre lapunknak így reagált: felháborító, hogy bizonyos emberek nyilvánvaló hazugságon alapuló teóriákat gyártanak annak érdekében, hogy a közvélemény számára érdekessé tegyék az intézetben kialakult helyzetet. Ferenczi határozottan cáfolta, hogy adásvételi szerződést kötöttek volna a Villányi úti ingatlanra, és azt is tagadta, hogy ez egyáltalán felmerült volna. A főkurátor – a korábbi főigazgató személyiségi jogaira hivatkozva – nem árulta el, hogy Kozma Gyuláné mit kapott a visszalépésért. Megpróbáltuk megkérdezni az alku részleteiről az érintettet is, ám Kozma Gyuláné két napja – amióta peren kívül megállapodott a kuratóriummal – elérhetetlen. Emlékezetes: kedden a Pető-intézet kuratóriuma megegyezett vele, amelynek értelmében megszűnt az aszszony főigazgatói státusa és főiskolai tanári viszonya is.
Ismeretes: a kuratórium Makói Zita személyében olyan főigazgatót választott, akit a dolgozók nem ismernek el, kinevezése mögött politikai érdekeket sejtenek. Az oktatási tárca végig Makói kinevezését támogatta, akit végül a miniszterelnök is megerősített. A Fővárosi Munkaügyi Bíróság azonban kimondta, hogy a kuratórium jogtalanul mentette fel állásából a korábbi vezetőt, Kozma Gyulánét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.