Lassan másfél hónapja tart a káosz a Pető-intézetben, de a botrány tovább dagad, és a kölcsönös vádaskodások egyre élesebbek. A lapunkat megkereső, nevük elhallgatását kérő informátorok – volt köztük neves, függetlenként induló politikus is – állítják: az oktatási tárca és az intézmény kuratóriuma által támogatott Makói Zita kinevezése mögött valójában az intézet budai hegyvidéken található Kútvölgyi úti és a Gellért-hegy lábánál fekvő Villányi úti ingatlanjának eladása áll. Az informátorok szerint már meg is született a szerződés a Villányi úti épület eladásáról, a világhírű módszer szakembereinek és a mozgássérült gyerekeknek tehát hamarosan kiteszik a szűrét. Úgy tudják: az intézetből szálloda lesz.
A híresztelések alapját az adja, hogy egy évtizeddel ezelőtt alapította a kormány az intézet szakmai munkáját támogatandó közalapítványt, és ekkor kapta meg az intézet a két budapesti ingatlant is. Pető András módszere Angliában már népszerű volt, ezért a szigetország nagy összeget adott az ingatlanok felújítására. A Reform című hetilap szerint a magyar kabinet egy határozatban kikötötte, hogy a Villányi úti épületet tíz évig nem lehet másra használni, ez a határidő azonban június 30-án lejár.
Ferenczi Tibor, a kuratórium elnöke a hírekre lapunknak így reagált: felháborító, hogy bizonyos emberek nyilvánvaló hazugságon alapuló teóriákat gyártanak annak érdekében, hogy a közvélemény számára érdekessé tegyék az intézetben kialakult helyzetet. Ferenczi határozottan cáfolta, hogy adásvételi szerződést kötöttek volna a Villányi úti ingatlanra, és azt is tagadta, hogy ez egyáltalán felmerült volna. A főkurátor – a korábbi főigazgató személyiségi jogaira hivatkozva – nem árulta el, hogy Kozma Gyuláné mit kapott a visszalépésért. Megpróbáltuk megkérdezni az alku részleteiről az érintettet is, ám Kozma Gyuláné két napja – amióta peren kívül megállapodott a kuratóriummal – elérhetetlen. Emlékezetes: kedden a Pető-intézet kuratóriuma megegyezett vele, amelynek értelmében megszűnt az aszszony főigazgatói státusa és főiskolai tanári viszonya is.
Ismeretes: a kuratórium Makói Zita személyében olyan főigazgatót választott, akit a dolgozók nem ismernek el, kinevezése mögött politikai érdekeket sejtenek. Az oktatási tárca végig Makói kinevezését támogatta, akit végül a miniszterelnök is megerősített. A Fővárosi Munkaügyi Bíróság azonban kimondta, hogy a kuratórium jogtalanul mentette fel állásából a korábbi vezetőt, Kozma Gyulánét.
Újabb botrányos pénzügyek derültek ki Magyar Péter testvéréről - videó