Három évvel ezelőtt történt az a súlyos üzemzavar, amelynek következményeként a paksi atomerőműben ma is ott található a paksi kettes blokk melletti tisztítótartályban 3,5 tonnányi sérült üzemanyag – emlékeztet a Védegylet közleménye. A zöldszervezet arra figyelmeztet, hogy a veszélyes anyagok kiemelése többek között azért várat magára, mert a kockázatos művelethez hasonlót még soha nem hajtottak végre. Nehezményezik azt is, hogy nem tájékoztatták a nyilvánosságot a kárelhárítás részleteiről, pedig a legutóbbi ígéretek szerint 2006 őszén megkezdődnek a munkálatok az atomerőműben, és a kiemeléssel kapcsolatos engedélykérelmet már elfogadta az Országos Atomenergia Hivatal (OAH). A civil szervezet szerint a kárelhárítás időpontja bizonytalan, hiszen a műveletet már többször elhalasztották.
Mittler István, a Paksi Atomerőmű (PA) Rt. szóvivője megkeresésünkre annyit közölt: a terveik szerint az év utolsó negyedévében megkezdődhet a károk elhárítása.
A Védegylet szerint a súlyos üzemzavar után az erőmű irányítói kiskorúként kezelték a közvéleményt, mert az esettel kapcsolatos információkhoz az emberek csak a zöldek határozott kiállása után juthattak hozzá. A PA Rt. álláspontja viszont az: mindenről időben, és megfelelően tájékoztatták a sajtót. A kettes blokkot 2004 augusztusában indították újra, a művelet dokumentációja szintén rejtve maradt a zöldek előtt, mert a Fővárosi Bíróság elutasította a környezetvédők erre irányuló keresetét. A civilek fellebbezése után a Fővárosi Ítélőtábla az ügy újratárgyalását rendelte el, aminek időpontját még nem tűzték ki. Az Energia Klub a kárelhárítás dokumentációját is kérte az OAH-tól, de a hatóság a kérést azzal tagadta meg, hogy a paksi atomerőmű az üzleti titok és a szerzői jog védelmére hivatkozva, nem kívánja megismertetni azt a nyilvánossággal. A Fővárosi Bíróság az OAH-nak adott igazat, így ez az ügy is másodfokra került.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le