Egy hónap alatt a harmadik, dögkútba dobott kutyát mentették ki a szekszárdi állatvédők. Kéty és Bogyiszló után ezúttal Mázán, egy hét méter mély veremben találtak rá az ebre. Az EU-szabályozás értelmében az állati hulladéktemetőket tavaly december 31-ig fel kellett volna számolni. A fenti esetek viszont azt bizonyítják, hogy ezt nem mindenütt tették meg. Fiáth Szilvia, a Tolna Megyei Állat- és Természetvédő Alapítvány vezetője elmondta: a most kimentett tacskókeverék nyüszítésére kedden, Máza határában figyelt fel a Baranya Természeti Értékeiért Alapítvány munkatársa. A férfi tőlük kért segítséget, majd riasztotta a tűzoltókat is, akik két, egymáshoz erősített létrát engedtek a mélybe. Az egyik állatvédő a bomló tetemek közé ereszkedett, s egy kosárba helyezte a szerencsétlen állatot.
A kutya fején jókora sérülést találtak, annak a nyomát, hogy valaki még bántalmazta is, mielőtt a mélybe vetette. Az ebet a szekszárdi állatklinikán megműtötték, sebét ellátták, tegnap már a menhelyen lábadozott. A korábbi esetekhez hasonlóan most is rendőrségi feljelentést tettek. Fiáth hangsúlyozta: az illegális dögkutak emberre és állatra egyaránt veszélyt jelentenek, hiszen kávájuk alig van, fedelüket pedig nemcsak felfeszítik, hanem gyakran el is lopják. A falu szélén játszó gyerekek bármikor belezuhanhatnak. A dögkutak megszüntetéséért felelős hatóságok pénzhiányra hivatkozva nem intézkednek. Úgy tudjuk, az EU-szabályoknak megfelelő, kisebb méretű konténerek viszonylag olcsón beszerezhetők.
Hanzséros Ferenc országos állatvédelmi főfelügyelő elmondta: kevés kivételtől eltekintve a dögkutak idén már nem használhatók, a szabályozás szerint kötelező fertőtleníteni, majd be kell temetni őket. Sőt, mivel állat- és közegészségügyi veszélyt is jelentenek, harminc éven át tilos mezőgazdasági tevékenységet végezni az említett területeken.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő