Bár a februári csúcs után márciusban tovább javult a GKI– Wallis konjunktúraindex szezonális hatásoktól megtisztított értéke, a fogyasztók optimizmusa viszont – amely július óta szinte töretlenül és látványos ütemben nőtt – a múlt hónapban kissé alábbhagyott.
Az ipari várakozások csaknem egy éve szinte folyamatosan javulnak – áll az anyagban, amely szerint a márciusi emelkedésben mindenekelőtt a rendelésállomány és a saját termelésű készletek kedvezőbb megítélése játszott szerepet. A következő időszakban várható termelésről és exportról alkotott vélemény azonban kissé romlott. A magyar gazdaság helyzetére vonatkozó várakozások az iparban romlottak, a kereskedelemben nem változtak, az építőiparban javultak. A fogyasztók várakozása februárban háromnegyed éves, szinte töretlen emelkedés után meghaladta a négy évvel korábbi rekordévben mért szintet, márciusban azonban megtorpanás következett be. Ugyanis a fogyasztók saját pénzügyi helyzetüket márciusban a februárinál kedvezőbbnek ítélték, de a következő 12 hónapban enyhe romlásra számítottak.
Az ország gazdasági helyzetét valamivel rosszabbnak látták, mint egy hónappal korábban, s a következő egy évben hasonló mértékű romlást vártak. Inflációs várakozásaik nem változtak a februárihoz képest, a következő egy évben azonban az áremelkedés ütemének enyhe emelkedést valószínűsítették. A munkanélküliségre vonatkozó várakozásaik kismértékben tovább javultak. A lakosság vásárlási kedve érezhetően jobb volt az előző havinál, de a következő egy esztendőre vonatkozó várakozások kismértékű romlást vetítenek előre.
A megtakarításra kedvező alkalmat látók aránya ismét csökkent, s a februárihoz képest kevesebben látták úgy, hogy a következő egy évben képesek lesznek megtakarítani.
Mutatjuk a fővárosi Fidesz legújabb javaslatait