Terrorcselekmény előkészületével gyanúsítja a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) azt a két férfit, akik a héten el akarták rabolni az APEH egyik megyei vezetőjének hozzátartozóját – közölte sajtótájékoztatóján Csizner Zoltán alezredes, a nyomozó iroda különleges ügyek osztályának vezetője. Hozzátette: a két férfit a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte. Az eddigi adatok szerint az áfacsalásokról ismert társaság csaknem 150 millió forintjának kifizetését tagadta meg az APEH-vezető. Közeli rokonának elrablásától a bűnözők azt várták, hogy váltságdíjként a köztisztviselő majd aláírja a jogosulatlan visszatérítésről szóló határozatot. A csoport korábban már próbálkozott 350 millió forinthoz hozzájutni, de sikertelenül.
Az alezredes elmondta: a múlt szombaton délelőtt a fővárosban sikerült elfogni a társaság 27 éves tagját, akinél megtalálták a terv végrehajtására felkért személynek szánt készpénzt, illetve az elrabolni kívánt családtag életkörülményeiről készült dokumentációt. A tőle lefoglalt iratok alapján a délutáni órákban elfogták 38 éves társát is. A két gyanúsított veszte az lett, hogy egy fedett nyomozót bíztak meg a merénylet elkövetésével, miután az NNI csapdát állított nekik. A gyanúsítottak a családtag elrablására részletes tervet dolgoztak ki, ebben szerepelt az is, hogy ha a tisztviselő nem teljesíti követelésüket, akkor megcsonkítják vagy végső esetben meg is ölik foglyukat. Az akcióra több millió forintot szántak, s ezen a héten kellett volna végrehajtani. A két bűnöző egy magánnyomozó irodával térképeztette föl a hivatalnok életkörülményeit, miközben a család semmit sem sejtett a készülő támadásról – fűzte hozzá Csizner Zoltán.
Lapunk úgy értesült, hogy a Baranya megyei APEH-igazgatóság kiutalás előtti főosztálya vezetője, dr. Ö. I. bírósági fogalmazóként dolgozó fiát akarták a tettesek elrabolni. Az olcsó háztartási cikkeket forgalmazó, rendkívül kifinomult könyvelési technikát alkalmazó társaság csaknem egymilliárd forintnyi áfát igényelt vissza, amelynek a kétharmadához korábban hozzá is jutottak. A fennmaradó összeget a főosztályvezető visszatartotta, ezért a cégvezetők bírósághoz fordultak. A közigazgatási eljárásban azonban a tisztviselőnek adtak igazat. A gyanúsítottak vállalkozásai ellen az adónyomozók több eljárást folytatnak.
Komoly fertőzésveszélynek tesszük ki magunkat, ha így kezeljük a nyers húst