Hetvenöt évesen vág neki a 2006-os felsőoktatási felvételinek a legidősebb jelentkező. Az illető 56 évvel ezelőtt, 1950-ben érettségizett – derül ki az Országos Felsőoktatási Felvételi Iroda legfrissebb statisztikájából. A felvételizők átlagéletkora 22,9 év. A legifjabb jelentkezők – a korábbi évekhez hasonlóan – 17 évesek. Az adatokból az is látszik, hogy a legidősebb, aki érettségire vállalkozik idén, 1952-ben született, tehát idén lesz 54 éves. Külön említést érdemel az a tanulni vágyó 62 éves felvételiző is, aki az interneten keresztül adta le a jelentkezését, magyarán e-felvételizett.
Olyan is akad, aki annyira biztosra akar menni, hogy egész köteg jelentkezési lapot adott be, ő 48 helyen próbálkozik a bekerüléssel. Az eset nem annyira kirívó, hiszen rajta kívül négyen próbálnak bejutni 40, illetve 41 helyen. A nagy többség persze higgadtabb volt: a felsőoktatásban tanulni vágyók idén átlagosan 2,9 helyre jelentkeztek.
A felvételizők között 3117 külföldi van, akik az összes jelentkező kevesebb mint 2,4 százalékát teszik ki. Ők a korábbi évekhez hasonlóan főleg szlovák, szerbia-montenegrói, román és ukrán állampolgárságúak, de van köztük például vietnami, mongol, dél-koreai, egy-egy szír, perui és kambodzsai is.
A jelentkezők közül első helyen legtöbben – több mint 14 ezren – az ELTE-re szeretnének bejutni. A második legnépszerűbb intézmény a Pécsi Tudományegyetem majdnem 11 ezer jelentkezővel, míg a harmadik a Szegedi Tudományegyetem lett. Az űrlapokat február 15-ig kellett elküldeni az irodába, azóta folyamatosan zajlik a jelentkezések feldolgozása. A jelentkezők egy alkalommal még módosíthatják az általuk megadott intézményi sorrendet, erre július 11-ig van lehetőségük.
Egymilliárd forintot, a bevallott összeg tízszeresét költhették el Magyar Péterék tavasszal