Molnár Gyula, az MSZP budapesti elnöke barátságtalan gesztusnak nevezte, hogy Demszky Gábor előzetesen nem kereste meg indulási szándékával a szocialistákat. Mint fogalmazott: ha valóban közös jelöltet szeretne az SZDSZ, akkor arról előzetesen kellett volna tárgyalnia Demszkynek az MSZP-vel. A kormányszóvivői titkárságon lapunknak tegnap azt nyilatkozták: a főpolgármester-jelölés kérdése a pártok megegyezésén múlik, nem a kormány tagjain. Azt nem tudták megmondani, valóban egyeztetett-e Gyurcsány Ferenc és a főpolgármester, aki tegnap ezt állította.
Demszky Gábor a Nap-kelte című műsorban azt is mondta: el kell kerülni, hogy egy esetleges szocialista és szabad demokrata vetélkedés esetén a nevető harmadik, a Fidesz nyerje meg a főpolgármesteri posztot. Felgyorsultak a dolgok, elindult az útfelújítás, a metróépítés, a szennyvíztisztítási fejlesztés, és egyre több lakás épül – hangoztatta az SZDSZ-es városvezető, hozzátéve: a gazdaság pörög, a főváros ismét vonzó a fiatal, pályakezdő családok számára. Vélekedése szerint már többen költöznek Budapestre, mint ahányan kiköltöznek onnan. Tavaly „egy kisvárosnyi lakos”, 3800 ember költözött Budapestre – jegyezte meg. Demszky Gábor veszélyes ellenfélnek nevezte a Fideszt, amely képes összegyűjteni a teljes jobboldali tábor szavazatait, és így akár 40 százalékot is elérhet.
Ismert, a főpolgármesternél 16 éve kampánytémának számító 4-es metró alagútjából a balliberális ígéretek ellenére 2002 óta egy centiméter sem épült még. Demszky rendre azt állította, hogy az Orbán-kormány Budapestet büntető politikát folytatott, ám ehhez képest a leégett Budapest Sportcsarnok helyén felépült a Papp László Budapest Sportaréna, a Nemzeti Színház, a Művészetek Palotája és a Millenáris Park, rendezték az Erzsébet teret, ráadásul mindezt a főváros anyagi áldozatvállalása nélkül. Az előző négy évben viszont nagyon csekély nagyberuházás történt Budapesten, pedig a kormány és a főváros politikai színezete azonos volt. Az utak, hivatalok és egyes intézmények felújításán kívül a Fővárosi Levéltár gazdagodott egy új épülettel, befejeződött a rákospalotai szemétégető rekonstrukciója, és néhány hét alatt elkészült minimális költségvetéssel az ideiglenes Városháza park a Károly körúti bazársor helyén.
A metró mellett egy új Duna-híd sem épült a főváros költségvetéséből, nem csökkentették a gépkocsiforgalmat a Belvárosban, nem vezették át Budára a Lágymányosi hídon az 1-es villamost, nem épültek parkok, kulturális és szórakoztatóközpontok.
Majdnem belehalt egy idős ember egy brutális támadásba - egy budapesti buszról rángatták le