Nemcsak azok a részvénytulajdonosok távoztak csalódottan a City Rt. hónap eleji közgyűlésének helyszínéről, akiket meghívólevelük ellenére erőnek erejével kirekesztettek (MN, 2006. május 9.), hanem azok is, akik részt vehettek az eseményen. Mint lapunkban beszámoltunk róla, a cég által megbízott ügyvédek – és a biztonsági őrök – csak azokat a részvényeseket engedték be a helyiségbe, akik eleget tettek a törvényben előírt, úgynevezett dematerializálási kötelezettségüknek, azaz a papíralapú részvényt elektronikus nyilvántartásúra cserélték le, s erről banki igazolást hoztak.
Az esemény után megkereste lapunkat Csiba Sándor, annak a négy részvényesnek az egyike, akinek sikerült bejutnia a közgyűlésre. Mint elmondta, a részvénytársaság részéről nem volt jelen Tóth Tibor, aki a cégadatok szerint az rt. igazgatóságának elnöke, sem a könyvvizsgáló Solymosi Imre. A közgyűlést vezető Tóth Lászlótól – akinek megbízóleveléről nem kaptak információt a részvényesek – kérdéseikre nem kaptak érdemi választ. A jegyzőkönyv, amely rögzíti a megjelentek személyét és a feltett kérdéseket, még nem hozzáférhető a cégbíróságon.
A közgyűlésről a május 9-én megjelent Tőkepiacban közzétették a megszületett határozatokat. A kint rekedt kisrészvényesek – ha olvasták egyáltalán a közlönyt – keserű nevetéssel értesülhettek róla, hogy „a közgyűlés 99,54 százalékos szavazati aránnyal” elfogadta a – jelen sem lévő – igazgatóság beszámolóját a 2005. évi üzleti tevékenységről. Ugyancsak itt tudhatták meg, hogy a közgyűlés elhatározta a részvénytársaság korlátolt felelősségű társasággá válását. A részvényeseknek írásban kell jelezniük szándékukat, ha tagjai akarnak maradni a jogutód társaságnak.
A közgyűlési határozatok szenvtelen mondatai és semmitmondó számsorai éles ellentétben állnak a dühös vagy kétségbeesett részvényesek leveleivel, amelyeket eljuttattak szerkesztőségünkbe. Bakos Gábor és családja történetét már közreadtuk korábban (MN 2005. december 7.). A részvényes nem nyugodott bele, hogy kisemmizték, s a Fővárosi Bírósághoz fordult, mert szerinte a City Rt. vezető tisztségviselői nem érhetők el a cégiratokban megjelölt címen. Emellett egy jogászok által látogatott internetes fórumon közzétette a City Rt. ügyét. A hozzászólók közül az egyik ügyvéd szerint „ez egyértelműen bűnügy, és nem cégtörvényi eljárás”. Egy másik hozzászóló, a ma is aktív büntetőbíró véleménye szerint „a cég vezetői évekkel ezelőtt kimenekítették a vagyont. Azt gondolom, hogy a vagyon már számos pénzügyi tranzakción ment keresztül. Ezek érvénytelenségének megállapítása legfeljebb költséges perek sorozatával lenne elérhető. A perek kimenetele előre nem garantálható, annál is inkább, mert a felügyeleti szervek és a nyomozó hatóság sem találták jogsértőnek.”
Érdemes beleolvasni a kisemmizettek leveleibe. „Lassan tíz éve, hogy a szélhámos társaság meghirdette a 174 százalékos hozamot a kárpótlási jegyekre. Velem együtt sok idős ember bedőlt ennek.” „Kérem szépen, próbáljanak ennek a tisztességtelen cégnek az ügyeibe beletekinteni, és elérni, hogy legalább a beadott jegyek értékét kifizessék” – írta egy olvasónk.
„A jelenlegi botrány szereplője Leisztinger Tamás. De ő volt a Pannonváltó felvásárlója is, ennek következtében filléreket kaptunk érte. Említhetném még szerepét a Pick-részvények árának leszorításában” – e sorokat Egerből kaptuk. Ugyanebben a levélben olvasható az is, hogy „a folyamat egy törvényismerő kis csoport jól megtervezett akciója volt a kisemberek kis pénze ellen – magyarul lopás. Keserű demokrácia az ilyen.”
A Patrióta kiderítette, mit gondolnak a magyar nők Magyar Péterről - videó