Tagadnak a Szlávy-per vádlottai

A vádirat ismertetésével, illetve a másod- és a harmadrendű vádlott kihallgatásával kezdődött meg tegnap a Balaton „királyaként” emlegetett Szlávy Bulcsú megölése miatt indult büntetőper. A Pest Megyei Bíróságon egyik érintett sem ismerte el a felelősségét.

2006. 05. 03. 19:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megkezdődött a Szlávy Bulcsú 1997-es megölése miatt indult büntetőper tegnap a Pest Megyei Bíróságon. Az ügyészség három férfit előre kitervelten elkövetett emberöléssel vádol. A vádirat ismertetése után először a harmadrendű vádlott, B. László, majd a másodrendű vádlott, N. Gábor nyilatkozott. Mindketten tagadták, hogy bűncselekményt követtek volna el. Egyikük sem tett vallomást, ezért a nyomozati szakban elmondott nyilatkozataikat ismertette a bíróság tanácselnöke.
Az ismert maffiózót egészen 2002-ig senki sem kereste, akkor is csak hivatalból indított a rendőrség államigazgatási eljárást az eltűnése miatt. A vizsgálatba a Nemzeti Nyomozó Iroda (akkor még ORFK Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóság) „döglött ügyek osztálya” is bekapcsolódott, hiszen azt sokan sejtették: Szlávy Bulcsút meggyilkolhatták. A nyomozók adatgyűjtése végül 2003 februárjában ért be, amikor emberölés miatt elrendelték a nyomozást. A rendőrök végigjárták Szlávy Bulcsú ismerőseit, lekérték mobiltelefonjának híváslistáit, s rekonstruálták utolsó napjait. Az adatok alapján 1997. július 31-én Szlávy telefonja a budaörsi adótoronyra jelentkezett föl utoljára. Mindezekkel párhuzamosan ellenőrizték Szlávy konfliktusait is, hiszen szóbeszéd tárgya volt, hogy útjában állt az Aranykéz utcában felrobbantott Boross Tamásnak. De más riválisokról is szó esett. Térkép készült tehát Szlávy ellenségeiről, akikből nem volt kevés. A maffialeszámolás azonban téves verziónak bizonyult.
A nyomozóknak ezért másik indítékot kellett keresniük. Szlávy budaörsi kapcsolatait ellenőrizték. Ekkor figyeltek föl a felbujtással vádolt W. László üzletemberre, akinek a vádbéli időben a Pest megyei városban volt irodája. Ráadásul a Szlávy védelme alatt álló, balatonalmádi Riviera Night Clubot bérelte másodmagával. De ami végképp gyanús lett, az egy feljelentés, amelyet 1997-ben, a veszprémi rendőrségen tett Szlávy ellen. W. László egyik barátnője, H. Erika azt állította, hogy a vezetése alatt álló Rivierában Szlávy 1997. július 11-én megerőszakolta. Az üzletember a vádirat szerint elhatározta, hogy bosszút áll a H. Erikát ért sérelemért.
Szlávy 1997. július 15-én Párizsba utazott menyasszonyával. Ezalatt W. László felvette a kapcsolatot Szlávy bizalmasával, N. Gáborral. Amikor találkoztak, W. László a vádirat szerint közölte: megöleti Szlávy Bulcsút. Az alkalmazásában álló harmadrendű vádlottat, B. Lászlót bízta meg a vállalkozó a gyilkosság elkövetésével. A fegyvert egyik üzlettársától, W. Tamástól szerezte. Szlávy és menyasszonya július 22-én érkezett haza, s kilenc napra rá W. László elcsalta N. Gábor segítségével Szlávyt budaörsi irodájába, nézeteltérésük rendezése ürügyén. Ott B. László fejbe lőtte Szlávy Bulcsút, majd holttestét a II. kerületi, Székács utcai ház garázsához szállították, és bebetonozták – áll a vádiratban.
Mivel holttest nélkül nehéz lett volna a gyilkosságot bizonyítani, a nyomozók vizsgálni kezdték, hogy W. László vagy ismerőseinek ingatlanán volt-e építkezés. Eljutottak ugyan a II. kerületi ház tulajdonosának kihallgatásáig, de ekkor a gyanúsnak vélt garázst békén hagyták. Inkább a budaörsi irodát vizsgálták át földradarral. Erről persze W. László is értesült, s 2004. január 23-án, egy ismerősével a II. kerületi házhoz indult, hogy Szlávy holttestét eltüntessék, a rendőrök ekkor fogták el őket.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.