Aggódik a hazai kkv-szektor

Komoly bizonytalansági tényezőt jelent a gazdaság növekedése, a forint árfolyama és a költségvetési kiigazítások hatása a hazai kis- és középvállalatok (kkv) többségének. A cégvezetők a közterhek növekedésére számítanak a következő egy évben.

2006. 06. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnap a Kereskedelmi és Hitelbank (K&H) és a GfK közvélemény-kutató intézet tette közzé, hogy a kkv bizalmi indexének értéke az idén az első negyedévében plusz 4-ről mínusz 4 pontra csökkent az országgyűlési választások miatt kialakult átmeneti bizonytalanság és a kamatemelési várakozások miatt. A kis- és középvállalkozók számítanak a közterhek minimális növekedésére a következő egy évben, s a vállalkozói réteg félelme a kamatszint-emelkedéssel kapcsolatban folyamatosan nő. A megkérdezettek negatívan ítélték meg az utóbbi három hónap kormányzati intézkedéseit – ez alól csak a mezőgazdaság jelent kivételt, ahol – feltehetően az időben kiutalt agrárszubvencióknak köszönhetően – 24 százalékos javulás volt.
Az Ecostat nemrégiben közölt kis- és középvállalati konjunktúraindexe ráirányítja a figyelmet arra, hogy saját vállalatuk rövid távú kilátásait kevesebben ítélték meg derűlátóan májusban, mint áprilisban, és sokkal többen számítanak stagnálásra. Ráadásul a beszállítói lehetőségek megítélése is visszafogottabb. A gazdaságkutató szerint a kis- és közepes cégek megítélése szerint tevékenységük bővítését döntő mértékben az alacsony hazai kereslet akadályozza. A cégek a korábbinál erősebb kritikával említették a tőkehiányt és ehhez kapcsolódva a bizonytalan gazdasági szabályozást.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.