Az uniós távközlési főbiztos még ez év februárjában kezdeményezte a külföldi mobiltelefonálással együtt járó, úgynevezett roamingdíjak letörését. Viviane Reding lépését azzal indokolta, hogy nem szabadna extra költségeket felszámolni az EU-n belül külföldre utazók részére. Jelenleg közel 380 millió uniós állampolgárt érintenek a roamingdíjak. A főbiztos célja, hogy a roamingért ne kelljen többet fizetni, mint egy helyi hívásért, ami a szolgáltatókat bevételektől fosztja meg. Az Európai Bizottság április 3-án tette közzé részletes javaslatát mind a nagy-, mind a kiskereskedelmi szabályozásra vonatkozóan. A javaslat értelmében, aki külföldön használja a telefonját, az az ottani számok hívásáért helyi, a más EU-országokba irányuló hívásokért pedig nemzetközi tarifát fizetne.
A szolgáltatók körében kezdetben megütközést keltett a főbiztos javaslata, és azt bizonygatták, hogy rendkívül bonyolult és költséges infrastruktúrát kell működtetniük az országhatárokon át vándorló ügyfelek nyomon követésére. Az elmúlt hónapokban azonban változott a véleményük, és elsőként a Vodafone jelentette be, hogy 2007 áprilisáig 40 százalékkal csökkentik az unión belüli roaming hívások díját. A cég ezzel szeretné jelezni, hogy támogatják a javaslatot, és nincsenek ellenükre az alacsonyabb árak. A mobilszolgáltató egyúttal jelezte, hogy kezdeményezéséhez bármely hivatalos EU-s szolgáltató szabadon csatlakozhat, illetve 2006 októberétől csak olyan roaming szerződést kötnek, ahol már az alacsonyabb árban tudnak megállapodni.
A díjcsökkentésről megállapodás is született, amit Európa szinte valamennyi vezető mobilszolgáltatója aláírt: a brit Orange mellett többek között csatlakozott a német T-Mobile, az olasz Wind és a Telecom Italia, a norvég Telenor – melynek leányvállalata a magyar Pannon – és a svéd TeliaSonera is. Az aláírók októbertől 45 eurócentben maximálják az átlagos nagykereskedelmi percdíjat, amit egy idegen szolgáltató ügyfele fizet, amikor hálózatukat használja. Egy év múlva pedig ezt a díjat 36 eurócentre – a jelenlegi szint felére – mérsékelnék. A cégek abban is megállapodtak, hogy a nagykereskedelmi díjcsökkentést teljes egészében érvényesítik majd a felhasználói díjakban is. Ebből az is következik, hogy a három hazai mobilszolgáltató, a Vodafone, a T-Mobile és a Pannon – anyacégeik révén – 50 százalékkal csökkentik nagykereskedelmi roamingdíjaikat. Ennek köszönhetően jelentős csökkenés várható a tarifákban, így a magyar ügyfelek is olcsóbban kezdeményezhetnek és fogadhatnak majd mobilhívásokat az EU egész területén.

„Ő adja az erőt, a mosolya a szemében az akarat” – szülei mindent megtesznek a halva született Nolináért