Öt határnapot tűzött ki a Szegedi Ítélőtábla a kecskeméti maffiaper másodfokú tárgyalására: október másodikától hatodikáig kell jogerősen döntenie a büntetőtanácsnak a tíz vádlottról. Az egykori olajosok alkotta szervezet vezetői és alvezérei ügyében a Bács-Kiskun Megyei Bíróság áprilisban hirdetett ítéletet. Az ügyészség akkor többek között súlyosbításért, és a felmentettek esetében bűnösség megállapításáért fellebbezett. Egyedül a tizenegyedrendű vádlott, P. József örülhetett, mert a fellebbviteli főügyészség visszavonta fellebbezését, ezért felmentése jogerőssé vált. Az első fokon szintén felmentett egykori birkózó, G. Nándor esetében viszont az ügyészség átiratában a vádlott bűnösségének kimondására tett indítványt. A fellebbezésben szerepel az is, hogy a harmadrendű vádlott Cs. Zsigmondot és a negyedrendű F. Attilát ne „csak” emberölés előkészületében, hanem a fegyvercsempészetben is marasztalják el. Ők első fokon öt, illetve hat év fegyházat kaptak.
A megyei bíróság a keresztapának tartott elsőrendű vádlottat, R. Lászlót bűnszervezet tagjaként elkövetett emberölés előkészületéért mint társtettest, illetve ugyanígy minősülő, folytatólagosan elkövetett fegyvercsempészetért felbujtóként ítélte el. Mindezért 12 év fegyházbüntetést kapott. A bíróság döntése szerint a fegyvercsempészetben a bűnszervezet vezetői közül a másodrendű vádlott M. Péter és az ötödrendű M. Richárd vett még részt, ezért ők 10 és 8 évi szabadságvesztést kaptak. A csoport egyik végrehajtója, a szerb állampolgárságú Endrigo N. tíz év fegyházat kapott, s véglegesen kiutasították Magyarország területéről. A két, Kecskeméten lebukott futárt, Z. Imrét és Á. Zsoltot hét-hét év fegyházbüntetésre ítélték. A bírói tanács mindannyiukat kizárta a feltételes szabadlábra helyezés lehetőségéből. A szintén szerb Vladimir S.-re hároméves büntetést szabtak ki, s öt évre kiutasították az országból.
Az elsőfokú ítélet szerint az R. László vezette bűnszervezet egy 1996–1997 körül létrejött, közös üzletből származó, nyolcvanezer dolláros követelést akart az Energol-ügyben is vádlott V. Gábortól behajtani. Mivel egykori üzlettársuk nem fizetett, 2004 tavaszán elhatározták, hogy megölik. A férfi T. Tibortól kért védelmet, ezért a csoport vezetői úgy gondolták, hogy inkább az utóbbi férfit lövetik le, s így duplán jól járnak: megszerzik V. Gábor tartozását s egyben T. Tibor érdekeltségeit. Külföldi bérgyilkosokat bíztak meg a munka elvégzésére, s megegyeztek az ügy koronatanújával, a szerb állampolgárságú Szlobodan Sztojanoviccsal, illetve a hatodrendű vádlottal, Endrigo N.-nel, hogy hazájukból fegyvereket és plasztik robbanóanyagot szereznek be. Az ügyben együttműködő, gyanúsítottként szereplő K. Árpád utazott ki déli szomszédainkhoz tárgyalni az ottani fegyvercsempészekkel. Erre a futár két alkalommal 2800 eurót kapott M. Pétertől és R. Lászlótól. Az áru fuvarozásában Z. Imre és Á. Zsolt segédkezett. Összesen két szállítmány érkezett Magyarországra, de az utóbbit a rendőrség Kecskeméten lefoglalta.
Meggyilkolt turisták: leszúrtak egy francia férfit