Tovább tart a terjeszkedés a kelet- és közép-európai bankpiacon, ám a centrum kissé eltolódott a térségen belül. A kimutatások szerint a tavalyi év végén a nemzetközi bankok piaci részesedése a térségben – kivéve Oroszországot, Ukrajnát és Törökországot – csaknem 80 százalékot ért el. Mindez az Unicredit-csoport és a BA-CA bankszektort vizsgáló tanulmányából derül ki. Az anyag megállapításai szerint a nemzetközi banktőke most már a kevésbé konszolidált régióbeli piacok felé fordul.
Ugyanakkor Törökországban egyelőre csak 19, Oroszországban 9 százalék a nemzetközi bankok piaci részesedése. Ezzel szemben a skála másik végén a térség erősen konszolidált bankpiacai állnak: Észtországban 99 százalék, Szlovákiában 98, és a majdani uniós várományos Horvátországban 91 százalék ez az arány.
A legnagyobb nemzetközi bankok sorát a régió egészében 86,2 milliárd eurós összesített mérlegfőösszeggel (a horvát Splitska Banka és a törökországi részesedések nélkül), 1,3 milliárd eurós adózott eredménnyel az Unicredit-csoport vezeti, amely ezekkel a mutatókkal kétszerese az utána következő Erste banknak, 48,7 milliárd eurós mérlegfőösszeggel, beleértve a román BCR-t is 711 millió eurós adózott eredménnyel. A harmadik a belga KBC 42,7 milliárd eurós mérlegfőösszeggel és 556 millió eurós adózott eredménnyel. A negyedik helyezett a Raiffeisen International, majd a Societé Générale, a Banca Intesa és a magyar OTP következik.
Autópályán cserélt kereket egy férfi Komáromban