A megyei jogú városok többségében egyértelmű helyzet alakult ki a vasárnapi önkormányzati választás után, ám több helyen komoly tárgyalások várnak a polgármesterekre és a képviselő-testületekre, hogy biztosítani tudják a települések vezetéséhez szükséges többséget. Dunaújvárosban Kálmán András, az MSZP polgármesterjelöltje győzött, ám egyelőre úgy tűnik, hogy a város 25 fős képviselő-testületében csak 11 mandátumra támaszkodhat. – A Fidesz–KDNP és a civil összefogás között egyeztetés folyik, várhatóan közösen – többséget alkotva – dolgozunk majd „ellenzékben” – közölte Tóth László, a Szövetség önkormányzati képviselője.
Egerben is a civilek döntöttek arról, hogy a polgári oldal alakíthasson ki többséget a város képviselő-testületében. – Megteremtődtek a feltételek, hogy Egerben a polgári erők irányítsák a települést – közölte Demeter Ervin, a Fidesz városi elnöke. A civilek megnyerésével alakítható ki többség Nyíregyházán is, miután a 34 fős képviselő-testületben a Fidesz– KDNP szövetségnek 15, míg a kormányoldalnak 14 mandátuma van. Helyi források szerint reális esély van arra, hogy Csabai Lászlónénak, a település polgármesterének nem lesz meg a többsége. Székesfehérváron az eddigi polgármester, a kormányoldal jelöltjeként indult Warvasovszky Tihamér nyerte el a település polgármesteri székét, ám meglehet, neki sem lesz meg a város vezetéséhez szükséges képviselő-testületi többsége. Egy MDF-es és egy civil városatya mandátuma dönthet arról, hogy kinek lesz meg a többsége a testületben.
Szombathelyen még ennél is bonyolultabb a helyzet, hiszen egy körzetben a lapzárta pillanatában még nem volt végeredmény, miután itt a Fidesz–KDNP jelöltje és egy független jelölt is 656 szavazatot kapott.
Veszprémben – ahol az ellenzéki Debreczenyi János lett a polgármester – a többség kialakításához további egyeztetések szükségesek.

Ők az ukrán kémek, akiket Magyarország kiutasított