Körülbelül 30 ezren vettek részt a Fidesz szombati nagygyűlésén a Kossuth téren, ahol Pokorni Zoltán bejelentette: Alkotmánybírósághoz fordulnak a felsőoktatási törvény módosítása miatt, ugyanis álláspontjuk szerint a jogszabály alkotmányellenes. A Fidesz alelnöke hangsúlyozta: meg fogják akadályozni a tandíj bevezetését, amely a felemelkedés útját zárja el a fiatalok elől, és nem az esélyegyenlőtlenséget csökkenti, hanem évtizedekre konzerválja a leggazdagabb és a legszegényebb közötti vagyoni különbséget – fogalmazott a politikus. Szerinte abszurdum, hogy egy költségtérítéses orvostanhallgatónak 1,38 millió forintot kell fizetnie egy féléves képzésért, ha nem került be azok közé, akiknek félévente „csupán” 100 ezer forintba kerül ugyanez.
A politikus beszélt a közoktatási törvény botrányos módosításáról is, amely ellen múlt pénteken tüntettek a pedagógusok, hiszen az új jogszabály úgy növeli az óraszámukat, és ró rájuk különféle adminisztrációs kötelezettségeket, hogy közben a fizetésüket változatlanul hagyja. Elmondta, bár szívük szerint előre hozott választást szeretnének, de ennek „irdatlan ára” lenne: a voksolásig legalább négy hónap telne el, ezalatt elszabadulna az infláció, és a következő kormány olyan gazdasági válságot kapna a nyakába, amelybe két héten belül belebukna. Aláhúzta, hogy az ország érdeke fontosabb, mint a saját érdekük. Kiemelte: „nem bízhatjuk kecskére a káposztát”, a jelenlegi kormánynak az emberek nem hisznek, miután az előző négy esztendőben eltapsoltak 8000 milliárd forintot.
– Hiába mondja Gyurcsány, hogy csak ő valósíthatja meg a „reformokat”, éppen a miniszterelnök az egyetlen, aki erre képtelen – tette hozzá. Úgy vélte, csak idő kérdése, hogy az erkölcsileg megbukott miniszterelnök mikor bukik meg.
Csak együtt sikerülhet – ismételte meg tegnap két évvel ezelőtti jelszavát Schmitt Pál, a Fidesz alelnöke a Kossuth téren több tízezer ember előtt. – Támadnak minket a kormánypártok, hogy tájékoztatjuk a hazánkban történtekről az uniót. Tényleg belügy lenne, hogy a hatalom eladósította az országot, hogy 400 ezer embernek nincs munkája, hogy a regionális fejlesztési forrásokat pártalapon akarják elosztani a szocialisták? – tette fel kérdéseit a fideszes politikus, aki szerint Gyurcsány Ferenc hazugságainak lelepleződése, valamint Lamperth Mónika önkormányzati miniszter szándékainak nyilvánosságra kerülése után az uniós vezetők előtt is egyértelművé vált, hogy a rendszerváltozás előtti tipikus szocialista gyakorlatot követi a magyar kormány. Leszögezte, most is össze kell fogniuk azoknak az embereknek, akik – legyenek akár jobboldaliak vagy baloldaliak, de készen állnak arra, hogy megbízzanak egy új nemzeti egységkormányban, és készek az ország jövőjéért akár áldozatot is vállalni. Hozzátette: nem lehet elmenni a két hete Budapesten történtek mellett, mert Demszky Gábor már rég nem bírja az itt élő emberek többségének bizalmát, a polgári oldal egységének megbontásával, egy hatszázalékos, magát jobboldalinak nevező jelölt ellenjelöltségével mégis ő diadalmaskodott.
Megerősíti a kormány a kis és közepes cégeket - ez a jövő évi költségvetés egyik célja