Aranykorukat élik a régióban a bankok

2006. 10. 17. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Változatlanul megéri a kelet-közép-európai térségben „bankolni”, hiszen a pénzintézeti szektor gyorsabban bővül, mint a régió GDP-je – derül ki a KPMG tanulmányából. A cég összefoglalója szerint leginkább a hitelezés a gyarapodás motorja. Az anyagból az is kiderül, hogy a régiós bankok eszközállományának növekedése a múlt esztendőben elérte a 35 százalékot; ez a 2004-es értéknek több mint a kétszerese. Nem is csoda, hogy a befektetők az utóbbi években igen magas árakat kínáltak a bankokért, amiben kifejeződik a térségi bankpiac növekedési lehetősége. A KPMG arra a megállapításra jutott, hogy aranyéveit éli a kelet-európai bankrendszer. A tendencia akár tartós is lehet; különösen Oroszország és Ukrajna „mozgatja” a régió pénzügyi szekerét, ám Lengyelország sem panaszkodhat. A tavalyi növekedési statisztika szerint a legdinamikusabban fejlődő országok Ukrajna (95 százalék), Románia (54 százalék), Szerbia (40 százalék) és Bulgária (32 százalék).
Ide tartozik, hogy a magyar bankok hatékonyság szempontjából a régió éllovasai átlag 54 százalékos költség-bevétel hányadossal. Az idén és a következő években 300 új bankfiók nyitása várható. Eközben a hazai bankrendszer jól teljesít, és jövedelmezősége is meghaladja a nyugat-európai szintet, ugyanakkor elmarad a térségi átlagtól. Egyébként hazánk legnagyobb hitelintézete, az OTP Bank a régióban az ötödik legnagyobb banknak minősül – derül ki a KPMG adataiból.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.