Heves megyében a polgári oldal és az MSZP is 20-20 mandátummal rendelkezik. Ebből a helyzetből csak megegyezéssel lehet kiutat találni, hiszen a közgyűlés elnökének megválasztásához 21 szavazat kell. Demeter Ervin, a Fidesz egri elnöke elmondta, a Szövetség összesen csaknem 1000 szavazattal többet kapott a megyében, mint a kormányoldal, így nekik kell adni a Heves Megyei Közgyűlés vezetését. – Elindultak a tárgyalások a két oldal között, keressük az együttműködés kereteit – tette hozzá. Az MSZP képviselői elérhetetlennek bizonyultak.
A tegnap déli tárgyalások során néhány variáció lehetősége merült fel, amelyek közül az egyik szerint a Fidesz adná az elnököt, az MSZP pedig alelnöki tisztséget kapna. A szóbeli egyeztetésnek nevezhető tegnapi tárgyaláson Sós Tamás, a megyei közgyűlés eddigi szocialista elnöke mereven elzárkózott a Fidesz javaslatától, mondván: célszerű megtartani saját és alelnöke pozícióját, kormánypártiként ugyanis sokkal több fejlesztési eredményt produkálhatna a negyventagú grémium. A Fidesz erkölcsileg is aggályosnak tartja Sós kezdeményezését – tájékoztatta lapunkat Herman István –, mivel Heves megye százhúsz településén száztizennyolcban nyert a jobboldal, s a 940-nel több szavazat azt mutatja, hogy a szocialisták elvesztették a szavazók bizalmát.
Somogy megyében látszólag egyszerűbb a helyzet, hiszen itt a Szövetség lett a legerősebb frakció, miután megszerezte a mandátumok felét. Azonban itt is elhúzódó tárgyalásokra lehet számítani, mivel a közgyűlés elnökének megválasztásához és a megye irányításához is többség kell. A Szövetségnek vagy a tízfős MSZP, vagy a szintén tízfős Somogyért Egyesület frakciójától kellene szavazatot szereznie.
– Somogyország polgárai vasárnap úgy döntöttek, hogy a jövőben a Fidesz–KDNP szövetség vezesse a megyét. Ez azt jelenti, hogy a megyei közgyűlési elnökét nekünk kell adni – jelentette ki Gelencsér Attila, a Somogy Megyei Közgyűlés fideszes képviselője.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok