A Magyar Demokrata Fórum az idei önkormányzati választáson országos kispárttá vált, sok fontos mandátummal. Ez egy új jelenség, 11 megyében van jelentősége a Magyar Demokrata Fórum által megszerzett mandátumoknak. A Magyar Szocialista Pártnak új viszonyt kell ebben a vonatkozásban is kialakítani – fogalmazott a hétfőn kiszivárgott eredeti felvételen Szekeres Imre.
Az igazság azonban az, hogy az MDF nemhogy nem erősödött vidéken, hanem alaposan meggyengült. Négy éve ugyanis még 42 fórumos politikus jutott be a megyei közgyűlésekbe, míg az MDF 2006. október elsején csak 19 mandátumot szerzett.
Az előző önkormányzati választáson a Magyar Demokrata Fórum a legtöbb megyében még a polgári oldal pártjaival és szervezeteivel közös listán indult. Kivétel Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Győr-Moson-Sopron (itt a párt egy képviselője MDF–MKDSZ színekben jutott be a helyi közgyűlésbe), Pest és Veszprém megye, ahol az MDF önállóan mérettette meg magát, s Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, ahol el sem indult. Négy éve a Magyar Demokrata Fórum a 19 megyei önkormányzatban önállóan összesen húsz mandátumot szerzett, míg közös listán további 22 képviselőt juttatott be a megyei közgyűlésekbe. Az előző ciklusban az MDF-nek a 19 megyei közgyűlésből még 15-ben volt képviselője.
Az idei önkormányzati választáson ehhez képest a párt minden megyében önállóan állított listát, de csak 11 megyei közgyűlésbe tudott bejutni. Az MDF megyei közgyűlési mandátumainak száma pedig a 2002-ben megszerzett 42-höz képest 19-re apadt. A párt pozíciókat vesztett Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Heves, Pest, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében, míg javítani csak Komárom-Esztergom, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tudott. Az MDF Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Somogy megyében a négy évvel ezelőtti eredményét hozta.

Nagykanizsa híres a vicces kocsmanevekről, hallott már a Tanácsházáról?