Az eddigi adatok szerint feltehetőleg rosszul támasztották alá a födémet, ez okozhatta a négy emberéletet követelő balesetet Gyöngyösön – tájékoztatta lapunkat Solymosi János, az Országos Munkabiztonsági és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) Észak-magyarországi Munkabiztonsági Felügyelőségének igazgatója. Elmondta: egyébként is alapszabály, hogy a betonozás idején tilos a födémszerkezet alatt tartózkodni. Mint arról beszámoltunk, szombaton reggel a Karácsondi úti ipartelepen falazó munkásokra omlott az épülőfélben lévő födémszerkezet. Több tonna beton zúdult rájuk, négyen életüket vesztették, egy ember lába súlyosan megsérült.
Az OMMF illetékes felügyelője a baleset után azonnal elkezdte a tömeges munkabaleset okainak kivizsgálását – folytatta a regionális igazgató. A rendőrség által kirendelt statikusok többek között kiszámítják: milyen alátámasztás szükséges ahhoz, hogy a födém egy ekkora súlyt elbírjon, és ehhez képest az valójában megfelelt-e az előírásoknak. A vizsgálatot végző munkabiztonsági felügyelő ellenőrzi azt is, volt-e alátámasztási terv, és a kivitelezők vajon ennek megfelelően jártak-e el. A födém vastagsága legalább húsz centiméter – ez már önmagában 70-80 köbméter beton. Ennek a súlyát kell az alátámasztásnak elbírnia – fűzte hozzá Solymosi János.
Ezzel párhuzamosan a rendőrség foglalkozás körében elkövetett, több ember halálát okozó gondatlan veszélyeztetés megalapozott gyanúja miatt nyomoz, részleteket egyelőre nem árultak el.
A négy szerencsétlenül járt férfi közül három a szabolcsi Gyulaházán lakott, a 35 éves Tóth Attila négy kisgyermeket hagyott hátra – tájékoztatta lapunkat Bardi Béla polgármester. Elmondása szerint a kétezer lelkes falut megrázta a tragédia, hiszen ezek az emberek minden lehetőséget megragadtak, hogy boldoguljanak. Az önkormányzat azonnali segélyt utalt ki a családoknak, de a későbbiekben is segíti őket. A vállalkozó pedig, akinél dolgoztak, magára vállalta a temetés költségeit.
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál