Győr fideszes polgármestere bojkottra szólította fel a város lakosságát a Danone-termékekkel kapcsolatban azon a tüntetésen, amelyet a francia élelmiszer-ipari vállalat tulajdonában lévő Győri Keksz Kft. üzemének leépítése elleni tiltakozásul rendezett tegnap délután a városi Fidesz, a KDNP és a Kisgazda Polgári Egyesület. A kekszgyár területe közelében több száz tüntető előtt Borkai Zsolt emlékeztetett, hogy 2001-ben, amikor a francia tulajdonosok ugyancsak az üzem megszüntetésére készültek, a város szocialista polgármestere, Balogh József tiltakozásul Danone-terméket dobott a szemétbe. Borkai hiányolta, hogy a szocialisták most nem tiltakoznak, pedig kormányzati kapcsolataik révén most többet tehetnének – mondta kérdésünkre Bakács László, a Fidesz városi képviselőcsoportjának szóvivője. A rendezvényen felszólalt Szijjártó Péter, a Fidesz győri elnöke, aki elmondta, hogy a jövő héten kapcsolatot keresnek a gazdasági kormányzattal, hogy miként 2001-ben az akkor Fidesz-kabinet, rábírják a Danone-t szándéka megváltoztatására.
A Győri Keksz vezetése tegnap tárgyalást kezdeményezett Borkai Zsolttal – mondta a szóvivő. A megbeszélésen nem közeledett a felek álláspontja. Mint ismeretes, a polgármester nyílt levélben fordult csütörtökön az átszervezés előtt álló gyár menedzsmentjéhez, amelyben a munkahelyek alakulásáról, a gyár dolgozóinak sorsáról érdeklődött, s személyes találkozót kezdeményezett.
A nyugdíjasokon is spórolnak. A Győri Keksz egykori dolgozója juttatta el hozzánk azt a levelet, amelyben a Danone ügyvezető igazgatója, Boris Bourdin a nyugdíjasoknak is „felmond”. A vezető közli a „kedves nyugdíjas munkatársakkal”, hogy az idén elmarad a szokásos év végi nyugdíjas-találkozó. Indokként a takarékosságot említi a levél, s azt állítja, hogy a „kialakult gazdasági helyzetben, versenyképességünk megőrzése érdekében” kerül sor a költségcsökkentő intézkedésre. A címzetteket azzal biztatja az ügyvezető igazgató, hogy ezzel a lépéssel nyugdíjasként hozzájárulhatnak a cég számára nehéz időszak átvészeléséhez. Olvasónk, aki 40 évig dolgozott középvezetőként a patinás üzemben, „pimasz, brutális és embertelen ultimátumnak” nevezte az igazgató levelét.
Szánthó Miklós levelet írt David Pressman távozó nagykövet-aktivistának