Nyolc intézmény kerülhet be a kiemelt, súlyponti kórházak körébe; az erről szóló bizottsági módosító indítványokat mind a kormány, mind a bizottság többsége támogatta az Országgyűlés egészségügyi bizottságának tegnapi ülésén. Vidéken a soproni, a siófoki és a karcagi, míg Budapesten a főváros kezelésében lévő Bajcsy-Zsilinszky, az Uzsoki, a Szent Imre, a Szent János és a Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház kaphat kiemelt státust. A döntés értelmében 39-re emelkedhet a súlyponti kórházak száma az országban, azonban a végső szót az Országgyűlés mondja ki. Szintén zöld jelzést kapott az a bizottsági módosító javaslat is, amely a közép-dunántúli régióban az aktív ágyak számát 240-nel emelné a krónikus ellátási ágyszám terhére. Elutasította a bizottság és a kormány azonban azt az indítványt, hogy a Svábhegyi Országos Gyermekallergológiai, Pulmonológiai és Fejlődésneurológiai Intézet kerüljön a súlyponti intézmények közé.
Eközben a Magyar Orvosi Kamara az Alkotmánybírósághoz fordult a parlament által nemrég elfogadott kamarai törvény miatt. A szervezet diszkriminatívnak tartja, hogy a működő szakmai kamarák közül csak a három egészségügyi – orvosi, gyógyszerészi, szakdolgozói – köztestület kötelező kamarai tagságát törölték el, illetve a jogalkotás során a szaktárca nem vagy csak késve egyeztetett a szervezetekkel. 2007 első negyedévének utolsó napjáig még kötelező a kamarai tagság, utána azonban mindenkinek nyilatkoznia kell arról, hogy továbbra is tag szeretne-e lenne. Ha valaki ezt nem teszi meg, automatikusan törlik a nyilvántartásból. Herényi Károly kedden jelentette be, hogy Alkotmánybírósághoz fordul a kamarai törvény miatt. Az MDF frakcióvezetője szerint a törvény a jogalkotás folyamata miatt érvénytelen, mivel a kormány nem egyeztetett az érintettekkel.
Szintén tegnapi hír, hogy Szalay Ferenc, Szolnok fideszes polgármestere közölte, semmilyen demonstrációtól nem riadnak vissza, ha a helyi MÁV-kórház ügyében beadott módosító javaslatukat, miszerint az intézmény a jelenlegi szolgáltatási rendszerben működjön tovább, az Országgyűlés elutasítja. A polgármester maga kíván a tiltakozás élére állni. Leszögezte: nagyon jó ellátási színvonalon működő kórházról és rendelőintézetről van szó, amelynek ápolási, esetleg rehabilitációs intézménnyé alakítása mellett nem szólhat szakmai érv. 2001 és 2005 között a két szolnoki kórház, a Hetényi és a MÁV között feladatmegosztás jött létre, így most a MÁV-kórházban történik a reumatológiai, ortopédiai és mozgásszervi betegségek gyógyítása. A polgármester szerint ha a 420 ezer lakosú Jász-Nagykun-Szolnok megyében ez az ellátás a Hetényi-kórházba kerülne, ahol ennek pillanatnyilag nincsenek meg a feltételei, akkor ott olyannyira felduzzadna a betegek száma, hogy ez nagy gondokat okozna a betegellátásban.

Horváth Csaba néha „unalomból” találkozott a zuglói parkolás főnökével, de tagadja a kenőpénz átvételét