Ázsia nem is olyan rég még a világ lesajnált, túlnépesedett, elmaradott kontinense volt. A túlnépesedést azonban sok helyen sikerült keretek közé szorítani, s ez India jövőjének a kulcsa is. A bőséges gyermekáldás azt eredményezte, hogy az 1,1 milliárd fős lakosság 60 százaléka 30 év alatti, azaz munkaképes. A munkaerő szempontjából így India aranykor előtt áll, amely Európában már rég lecsengett, az Egyesült Államokban 2015 körül fullad ki, Kínában pedig nagyjából 2025-re várják a végét. Indiában 2010-ben kezdődhet a munka szempontjából a legnagyobb prosperitást ígérő időszak, amely szakértők szerint 2050 előtt semmiképp sem ér véget. Az említett munkások ráadásul jól beszélnek angolul, amely riválisaikról nem mondható el.
India az el nem kötelezett országok csoportjának alapítója, így diplomáciai téren kissé még háttérben van Kína, az Egyesült Államok vagy Oroszország mögött, de nyitott mindenki irányába, s egyike az ENSZ Biztonsági Tanácsába törekvő országoknak, igaz Peking és Washington nem támogatja a világ legnagyobb lélekszámú demokráciájának felvételét a testületbe. Kína számára egyébként is kihívás a másik térségi gigász, ha a számokat nézzük. Az India által megtermelt hazai össztermék (GDP) egy évben átlagosan nyolc százalékot bővül, amely ugyan alacsonyabb, mint a kínai gazdaság hasonló mutatója, ám szakértők szerint stabilabb tervezést tesz lehetővé. A GDP alapján vett rangsor szerint jelenleg Indiáé a világ negyedik legnagyobb gazdasága az Egyesült Államok, Kína és Japán után, ám 2007 végére a harmadik helyre fog ugrani. Kínával ellentétben ugyanakkor India nem a termelésre, hanem inkább a szolgáltatások fejlesztésére és a kutatásra szánja bevételeit. Információtechnológiai iparága már rég vezeti a világot, az űr meghódításában is szerepet kíván játszani, így 2008-ra várható az első indiai űrhajó Holdra szállása, egyelőre még emberi személyzet nélkül.
Haderejéről annyit, hogy minden haderőnemét összesítve 2 414 700 katonája van, amely a világ harmadik legnagyobb hadseregét jelenti. Saját fejlesztésű HAL Tejus harci repülőgépe valószínűleg jövőre áll hadrendbe, amely az egyetlen ázsiai hordozóra, a szintén akkor vízre bocsátandó Vikramaditjára is leszállhatnak. India már 1974-ben beszállt az atomklubba, amikor föld alatti kísérleti atomrobbantást hajtott végre. Ezt öt újabb követte 1999-ben. Az atomfegyverek elterjedésének meggátolását célzó atomsorompó-egyezményt viszont Újdelhi nem írta alá.
Az ország számára nagy kihívást jelent ugyanakkor, hogy a lakosság 22-26 százaléka a szegénységi küszöb alatt él. Az infrastruktúra gyenge, bár folynak az útépítések, a gyarmati korból megmaradt irányítási rendszer pedig nem túl hatékony. India rászorul a külföldi energiára, igényének 70 százalékát nem otthon állítják elő. Jelenleg kilenc új atomerőművet és sok vízerőművet építenek az országban, ám a jövő India számára a megújuló energiaforrások (szél, nap, biomassza) hasznosításában rejlik.
Újabb botrányos pénzügyek derültek ki Magyar Péter testvéréről - videó