Harminchárom év Szlávyért

Tizenöt év fegyházbüntetésre ítélte tegnap első fokon a Pest Megyei Bíróság a Szlávy-gyilkosság kitervelőjét, Wappler Lászlót. A Balaton királyaként emlegetett maffiózó volt bizalmi embere, Németh Gábor hat, az emberölés elkövetője, Bíró László pedig tizenkét év fegyházbüntetést kapott. A védelem felmentésért fellebbezett, míg az ügyészség három nap gondolkodási időt kért.

2007. 01. 23. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elsőfokú ítéletében a Pest Megyei Bíróság tegnap a Balaton királyaként emlegetett Szlávy Bulcsú megölésében a szervezőt, Wappler Lászlót társtettesként, előre kitervelten elkövetett emberölés és jelentős értékre elkövetett kifosztás miatt tizenöt év fegyházra ítélte. A néhai maffiózó bizalmi emberét, Németh Gábort bűnsegédként elkövetett emberölésben mondták ki bűnösnek, rá hat év fegyházbüntetést szabtak ki. A gyilkosság elkövetőjére, Bíró Lászlóra tizenkét év szabadságvesztés vár. A bíróság 56 tárgyalási nap és csaknem száz tanú meghallgatása után, okirati és szakértői bizonyítékok segítségével hozta meg elsőfokú ítéletét.
A bíróság indoklásában kifejtette: a 43 évet élt Szlávy Bulcsú a kilencvenes évek eleji éjszakai élet ismert alakja volt. Az évtized közepére a Balaton északi partján hat-hét szórakozóhely működött az érdekeltsége alatt. A vendéglátóhelyek tulajdonosaitól testőrgárdája segítségével védelmi pénzt szedett. Egyéves külföldi fogvatartása után azonban 1996 körül alvilági pozíciója megingott, s hatalmas adósságokat halmozott fel. Ebben az időszakban jelent meg Balatonon az Aranykéz utcában később felrobbantott Boros Tamás s a Tahitótfaluban megölt, orosz bűnözőkkel üzletelő Seress Zoltán. Velük azonban Szlávy Bulcsú a bíróság megállapításai szerint nem állt rossz viszonyban, ezért a büntetőtanács elvetette a maffialeszámolás lehetőségét.
Wappler és üzlettársa 1997 elején bérelte ki Szlávytól a Riviera Night Clubot. A nyilvánosházként is működő mulató üzemeltetését Wappler egyik barátnőjére, H. Erikára bízta. Az egyik nyári hajnalon Szlávy részegen, testőrei társaságában megjelent az éppen zárni készülő klubban. Az ott tartózkodó H. Erikával együtt iszogattak, majd később a szórakozóhely fölött lévő szobák egyikében kötöttek ki. A nő Wapplernek később úgy adta elő az együttlétet, hogy Szlávy megerőszakolta őt. Wappler elhatározta: „súlyosan megbünteti Szlávyt, s ez akár az életébe is kerülhet”. Milliós kártalanítást követelt a csábítótól, akit csak úgy tudott tárgyalásra bírni, hogy feljelentette őt a veszprémi rendőrségen.
A háta mögött megkörnyékezte a maffiózó bizalmi emberét, Németh Gábort, s rávette, hogy segítsen neki a gyilkosságban. A fiatalember főnöke testőreinél és Boros Tamásnál is puhatolózott: mit szólnának ahhoz, ha Szlávyt kivonnák a forgalomból? Senki nem ellenezte, ezért úgy döntött: segít Wapplernak. Az üzletember arra kérte, hogy amikor nézeteltérésük rendezése ürügyén tárgyalásra hívja majd a maffiózót, testőrök nélkül vigye el őt budaörsi irodájába. A gyilkosság elkövetésével beosztottját, Bíró Lászlót bízta meg.
1997. július 31-én este nyolc körül Szlávy Bulcsú megérkezett az irodába, s amíg Wappler szóval tartotta, Bíró egy sportpisztollyal közvetlen közelről tarkón lőtte. A holttestet szőnyegbe csavarták, majd egy XII. kerületi garázs szerelőaknájába rejtették, és lebetonozták. Ugyanitt érték tetten a rendőrök Wapplert 2004. januárban, amint megpróbálta kiemelni a holttestet.
A bíróság ítélete ellen a védelem felmentésért és hatályon kívül helyezésért fellebbezett. Az ügyész tudomásul vette a másodrendű vádlott ítéletét, a többiek esetében három nap gondolkodási időt kért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.