Hamarosan befejeződik az elsőfokú bizonyítási eljárás a Balaton királyaként emlegetett Szlávy Bulcsú megölése miatt indult perben a Pest Megyei Bíróságon. Az ügyészség képviselője várhatóan a jövő héten mondja el perbeszédét. A vád szerint W. László bosszúból rávette Szlávy bizalmasát, N. Gábort, hogy az egyik találkozójukra testőrök nélkül vigye el a főnökét. A vádbéli napon, 1997. június 31-én Szlávy egyedül jelent meg W. László budaörsi irodájában, ahol a harmadrendű vádlott, B. László fejbe lőtte a maffiózót. Szintén a megyei bíróság tűzi ki az első negyedévben a százhalombattai olajlopásban érdekelt huszonhét vádlott ügyét. A per azért érdemel figyelmet, mert többen a diósdi kettős emberölés és más bűncselekmények miatt indult nyomozásban is gyanúsítottak. A két ügyben számos átfedés található, összefüggéseiben pedig egy Pest megyei bűnszervezet üzelmei rajzolódnak ki. A Mol százhalombattai telepét a banda csaknem 41 millió forint értékű gázolaj ellopásával károsította meg. A vádlottak között két rendőr is szerepel.
A Budakörnyéki Bíróság tárgyalja a két évvel ezelőtti, törökbálinti raktárrobanás ügyét. A Pyro Technik Kft. négy vezetőjét több ember halálát okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetéssel és robbanóanyaggal való visszaéléssel vádolják. A cég pirotechnikai raktára 2004. augusztus 5-én felrobbant, s a társaság három munkatársa életét vesztette, további öt személy nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett.
Január közepén kezdődik a Pesti Központi Kerületi Bíróságon a Baumag-ügy tárgyalása. A tanácsvezető egyelőre négy határnapot tűzött ki. Az ügyészség az ingatlanszövetkezet vezetőjét, Balázs Lászlót többek között hűtlen kezeléssel, csődbűntettel, tőkebefektetési csalással és közokirat-hamisítással vádolja. Az ügynek további tizenegy vádlottja van, többek között az igazgatóság és a felügyelőbizottság tagjai. A vád szerint 13 ezer kisbefektetőt károsítottak meg több mint 30 milliárd forinttal.
Február végén folytatódik a kilencvenes évek egyik legnagyobb olajszőkítési ügyében a tárgyalás. A megismételt Energol-perben várhatóan márciusban hirdetik ki az új elsőfokú ítéletet. A bíróság tizenkilenc vádlott ellen folytatja az eljárást, akik az ügyészség szerint csaknem 6,7 milliárd forint kárt okoztak. A vádlottak közül hármat a kecskeméti maffiaperben már elítéltek bűnszervezetben elkövetett bűncselekmények miatt. Ugyancsak a Fővárosi Bíróságon folytatódik a Tasnádi Péter és tizenkét társa ellen indult eljárás. A társaságot az ügyészség egyebek mellett bűnszervezetben elkövetett, erőszakos és vagyon elleni bűncselekményekkel vádolja. Március 6-án áll a főváros ítélőszéke elé hazánk egyik legfélelmetesebb bűnözői csoportja. M. Róbertet és 26 társát több tucat, bűnszervezetben elkövetett cselekménnyel – köztük a három évvel ezelőtti óbudai bérgyilkossággal – vádolják. A móri bankrablás megismételt elsőfokú eljárására is hamarosan pont kerülhet. A Fővárosi Bíróságon folyó perben Hajdú Lászlót azzal vádolja az ügyészség, hogy lelőtt nyolc embert 2002. május 9-én a móri Erste Bankban. Most a bíróság tanácselnöke egy hazugságvizsgálat eredményére vár. A vizsgálat két olyan tanú szavahihetőségét támasztaná alá vagy cáfolná, akik korábban alkut ajánlottak a hatóságoknak, mondván: ismerik az igazi elkövetőket. Ehhez kapcsolódik a Pesti Központi Kerületi Bíróságon hamarosan kezdődő eljárás, amelyben a Budapesti Nyomozó Ügyészség hamis tanúzás miatt Kaiser Ede egykori barátnője és szülei, illetve a férfi egyik ismerőse ellen emelt vádat. Az ügyészség szerint a vádlottak a móri bankrablás tárgyalásán alibit igazoltak az életfogytiglani fegyházra ítélt bűnözőnek.
Másodfokon folytatódik a kilencvenes évek két nagy gazdasági büntetőügye, a Postabank-, illetve a Globex-per. Mindkettőt a Fővárosi Ítélőtábla tűzi ki az év első negyedében. Előbbiben a Fővárosi Bíróság első fokon felmentette a Postabank-ügy hét vádlottját – köztük Princz Gábor bankvezért –, őket összesen 34,6 milliárd forintos hűtlen kezeléssel vádolták. Utóbbi esetben pedig első fokon két és fél éves börtönbüntetésre ítélte a Fővárosi Bíróság a Globex Holding egykori vezérigazgatóját, Postáné Vellai Györgyikét hatvanrendbeli minősített sikkasztásért, négyrendbeli hűtlen kezelésért, csalásért és okirat-hamisításért. Esetében az ügyészség súlyosbításért fellebbezett. Szintén a táblabíróság dönt majd jogerősen az apagyilkosság miatt húsz évre ítélt Nógrádi Ádám sorsáról. Az egykori ferencvárosi labdarúgó, Simon Tibor agyonverésének ügyét pedig már ki is tűzték: a négy vádlott február elsején áll a Fővárosi Ítélőtábla elé.
Eltűnt egy 31 éves amerikai nő Budapesten