Lefújta a libanoni síita ellenzéki Hezbollah a kormányellenes tüntetést, ám vélemények szerint a kedden újra fellángolt harcok folytatódnak a napokban. A legalább három halálos áldozattal és 130 sérülttel járó keddi utcai összecsapások és a főváros teljes megbénulása után a miniszterelnök határozott hangú nyilatkozatot adott ki. Fuád Szinjóra közölte, nem mond le, bár a nemzet „veszélyes útelágazáshoz érkezett: vagy a tárgyalások következnek, vagy polgárháború”. Szinjóra lemondta párizsi útját a tüntetések miatt, ahogy a Malév is törölte kedd esti bejrúti járatát.
Az ellenzék legnagyobb ereje szerint a keddi erőszakos megmozdulás figyelmeztetés volt a kormány számára, hogy ennél sokkal rosszabb következhet, ha a „kormány nem válaszol követeléseinkre”. A Hezbollah részt akar venni a nemzeti egységkormányban, a libanoni rendőrség és hadsereg kedd óta magaskészültségben van, hogy megakadályozza a politikai pártok szimpatizánsainak összecsapását. Szerdára valamelyest javult a helyzet, több száz tonna törmeléket szállítottak el Bejrút utcáiról a köztisztasági szolgált emberei. A harcok azonban tovább folynak, összecsaptak egymással a Hezbollah és az Amal szervezetek síitái és a Jövő párt szunnitái, miközben az ellenzéki keresztény Michel Aoun emberei a hadsereg vezetőjének, Szamír Geageának csapataival tűztek össze. Aoun és Geagea a 80-as évek elején kemény harcokat vívtak a polgárháború során. Geagea szerint „forradalom és puccs szemtanúi vagyunk”. Eliász Murr védelmi miniszter utasította a hadsereget, hogy kerülje az erő alkalmazását.
Az Egyesült Államok nyilatkozatban bírálta az ellenzéki pártokat az erőszakért, s a Szíriával szövetséges erőket vádolta az eseményekért. Az Európai Unió soros elnöksége nevében Németország mindkét oldalt visszafogottságra szólította fel. Azt a nézetét hangoztatta, hogy a probléma megoldását kizárólag a párbeszédben látja. Bejrúti napilapok azt latolgatják, hogy bár semmiféle hivatalos megállapodás nem született, a kormány mögött álló Szaúd-Arábia és az ellenzéket pártoló Irán közösen léptek, hogy a helyzet lecsillapodjék.
Magyar Péter pártjának képviselői is aláírták a háborúpárti paktumot