Otniel Sneller parlamenti képviselő ugyanakkor azt mondta, a minisztérium indította el a tervezést, és a jeruzsálemi polgármesteri hivatal is örömmel üdvözölte az új városrész felépítését. A döntés a mamuttelep létrehozásáról valószínűleg nem született meg a lap szerint, ám Sneller azt mondta, a kormánynak szándékában áll az építkezés. A terv szerint a palesztin város, Ramalláh keleti oldalán elterülő ultraortodox zsidó telep, Koháv Jákov és az új város között utat építenek, amely Akab palesztin falu, valamint
a tervezett biztonsági fal alatt alagútban haladna.
A fejlesztési terveket korábban bírálta az Egyesült Államok, az Európai Unió és az ENSZ is, mivel számos nemzetközi szerződés tiltja a megszállt területeken való építkezést. Az izraeli kormány ugyanakkor az 1967-es háború óta legalább 400 ezer embert telepített le Ciszjordániában és Jeruzsálem keleti felén, és több tízezres lakosú városokat épített. Ezek a városok mind azon a zöldvonalként ismert határon túl húzódnak, amely a nemzetközi jog szerint a palesztinokat illetné egy megegyezés esetén. A közel-keleti kvartett (az Egyesült Államok, Oroszország, az EU és az ENSZ) által kidolgozott béketerv azt irányozza elő, hogy Izraelnek be kell szüntetni minden építkezést a palesztinok földjén. Ha az ultraortodox mamuttelep felépül, az egyértelműen az útiterv kudarcát jelenti. A palesztinok Kelet-Jeruzsálemet szeretnék jövendő államuk fővárosának, ahol egy tömbben élnek, körülvéve az új zsidó telepekkel.
A tervek szerint új résszel bővülhet a biztonsági fal is. Már korábban felmerült, hogy a Jordán völgyét elválasztják a palesztin településektől, az új lakótömb építésével a tervet újra felmelegítették.
Újabb botrányos pénzügyek derültek ki Magyar Péter testvéréről - videó