Mint arról lapunk már beszámolt, az egészségügyi tárca többek között pénzügyi nehézségekre hivatkozva kérte a nemzetközi közbeszerzési pályázaton nyertes osztrák felet a halasztásra. Ezzel körülbelül 200 millió forintot spórolhatott volna a magyar állam egy év alatt. A cég azonban úgy ítélte meg, hogy ez a szerződés egyoldalú felbontása volna, s ez esetben kötbér-, sőt akár kártérítési igénnyel is élhetne.
A két korszerű, EC 135-ös helikopter szombaton a Budaörsi repülőtérre érkezett meg, ahol a megrendelő, a hazai légi mentést ellátó Légimentő Kht. vette át. Túri Péter, a szervezet vezetője lapunk kérdésére úgy fogalmazott: most már mind a felszereltséget, mind a személyzetet tekintve készen állnak arra, hogy az ország szinte teljes területét lefedjék. Így a hazai lakosság csaknem egészének esélyegyenlőséget tudnának biztosítani a légi mentésben. Ehhez azonban a jelenlegi öt mellett további két légimentő-bázisra is szükség lenne.
Mint ismeretes: a kormány által elfogadott 100 lépés program egészségügyi fejezetében is szerepelt ez a beruházás, ám eddig az építkezés nem kezdődött meg. Addig pedig olyan nagy területeken, mint például a Dél-Alföld, nem létezik légi mentés.
Dömötör Csaba: Politikai kutyakomédiára kezdenek hasonlítani a brüsszeli biztosi meghallgatások