Nyitáskor jelentősebb növekedést mutatott a hazai tőzsdei indikátor, de zárásra azonban minimális plusz maradt meg a növekedésből. A BUX nem követte a nemzetközi trendeket, ahol a piacok korrigálták előző napi veszteségeiket. Kereskedők azt nyilatkozták, hogy a magyar tőzsdén az érdektelenség jelei mutatkoztak, ezt igazolta a forgalmi mutató is, mely csupán 14 milliárd forintot jelzett a tegnapi nap egészére. A BUX nyitáskor még javában emelkedőben volt, de több szakaszban, meg-megtorpanva csúszott egyre lejjebb, a lassulás végül 23370 pontra gyengítette a magyar indikátort. Az elemzők korrekcióról beszéltek, de fordulat nem történt, a BUX 0,13 százalékos emelkedése semmi esetre sem nevezhető javulásnak.
Az alacsony forgalmú kereskedés során a vezető részvények közül a Mol, a Magyar Telekom és a Richter ára drágult, az OTP-é viszont gyengülőben volt. Az olajipari papírok ára 0,6 százalékkal emelkedett. Több szakértő megjegyezte, hogy a nyersolaj árának növekedését az utóbbi időben nem nagyon használja ki a Mol árfolyama, a Takarékbank szakértői szerint a hazai olajipari papír alulértékelt. Tapaszi Attila, a pénzintézet vezető elemzője szerint a Mol a „fair” értékéhez képest jelenleg alulértékelt a működési környezetben beálló pozitív változások következtében, illetve a társaság növekedési potenciálja miatt. A Takarékbank a Molt megvizsgálta, és több összefüggést találva arra jutott, hogy 23454 forintos célárfolyamon hosszú távon vételre, míg rövid távon tartásra ajánlja. A Magyar Telekom a többi vezető részvénynél nagyobb megugrást produkált, a távközlési részvények 1,3 százalékkal erősödtek.
Emelkedéssel zárta a napot az Egis, a Fotex és az Econet.hu is. A csökkenők táborában találhattuk a Graphisoft Parkot, az Elműt és a Synergont is.
A bankközi devizapiacon a forint/euró árfolyama napközben 249,50-es szintig gyengült, majd végül 248,50 forint körül stabilizálódott. A forint a nap végére enyhén erősödni tudott, amit elemzők a Fed-elnök hírként lecsengő beszédnek tudtak be.
Itt a TEK rendkívüli bejelentése