Dráguló kőolajárak, csökkenő indexek jellemezték tegnap a nemzetközi piacokat. A BUX tartotta magát az Európában uralkodó irányvonalhoz, árfolyama veszteséget mutatott záráskor. Az index nyitáskor és a délutáni amerikai tőzsdék elindulásáig emelkedőben volt, de a Wall Streeten kialakult iránytalanság és az európai beesések a BUX-ot előző értéke alá nyomták le. A magyar tőkepiacon továbbra is a nyereség kivételéhez vezető hangulat uralkodott, a nem túl magas, 28,5 milliárd forintos forgalom viszont azt jelezte, hogy néhány befektető már elérte célját és nem nagyon akar több papírtól megszabadulni. Nyitáskor még javában 25900 ponton állt a BUX. A délelőtt azzal telt el, hogy az indikátor 25700 pontra csúszott viszsza és ezen a szinten mozgott, egészen délután három óráig. A tengerentúlról kedvezőtlen vállalati hírek, valamint amerikai makrogazdasági adatoknak köszönhetően a BUX bebukott és záráskor 25518,96 ponton állapodott meg. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 4,57 ponttal, 0,15 százalékkal 2979,71 pontra gyengült.
A vezető európai parketteken, sőt a térség piacain is a lassulás volt a jellemző. A DAX 1,5 százalékos, a párizsi CAC40 0,9 százalékos, az FTSE 1,1 százalékos csökkenéssel zárta a napot. A varsói WIG20 1,2 százalékkal gyengült, és a moszkvai mutató is enyhe csökkenéssel zárt.
A vezető részvények közül csak a Magyar Telekom árfolyama emelkedett. A távközlési papírok a hétfői leminősítés után tegnap 0,2 százalékkal drágultak. Az OTP ára nem változott, míg a Mol 1,3, a Richter kereken egy százalékkal lett olcsóbb. A kis forgalmú papírok között jóval nagyobb volt a szórás. A nap nyertese a Phylaxia lett 16,2 százalékos drágulással. A társaság kurzusa annak köszönhetően emelkedett, hogy a cég április 18-án 3232920 darab új, 100 forint névértékű és kibocsátási értékű, A sorozatú, névre szóló törzsrészvény zártkörű forgalomba hozataláról döntött. A társaság 2080037300 forintra emelte alaptőkéjét. A Phylaxia mellett jól szerepelt még a Humet és a Garphisoft is. Az Egis követte a nagyobbik gyógyszergyártót, a Richtert és 0,4 százalékkal gyengült.
A bankközi devizapiacon a forint minimális mértékben gyengült. Az eurót a pesti tőzsde zárásakor 245,80–245,85 forinton jegyezték a hétfői 245,45–245,55 forintos árfolyam után. A kereskedők szerint alacsony fogalmú, eseménytelen piaci nap volt. Alig mozdult az amerikai zöldhasú jegyzése is: délután 180,90–181 forinton kereskedtek az amerikai valutával.
Szibériában vásárolt a Mol. A Mol megvásárolta a Matjushkinskaya Vertikal LLC-t, és ezen keresztül kutatási és termelési joghoz jutott a nyugat-szibériai Tomszk régióban, Oroszország egyik fő olajtermelő körzetében. A Miller&Lents készletminősítő vállalat értékelése szerint a megszerzett mező várható készlete 6 millió hordó, a jelenlegi termelése 550–600 hordó naponta és jelentős kutatási lehetőséggel rendelkezik. A Mol közleménye szerint a kutatási és kitermelési jogot tulajdonló társaságot orosz magánszemélyektől vették meg. A közleményben a Mol hangsúlyozza, hogy az orosz társaság megvásárlása „kiválóan illeszkedik a Mol korábban meghirdetett stratégiájába, amely kiemelt szerepet szán további kutatási és termelési projektek megszerzésének Oroszországban”.
Buszmegállóba csapódott egy autó Debrecenben, több ember megsérült - videó