Hirtelen távozott az MSZP-s polgármester

Április 30-i hatállyal lemond posztjáról Bátonyterenye szocialista polgármestere, a város vezetője döntését csütörtökön, a képviselő-testület zárt ülésén jelentette be. Vanya Gábor leszögezte, lemondásának nem politikai oka van. Kerekes László, a Fidesz–KDNP frakcióvezetője ellenben úgy véli, a polgármester távozása mögött a szocialista frakción belüli belharcok és más ügyek is meghúzódhatnak.

2007. 04. 27. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azért mondok le polgármesteri megbízatásomról, mert elfogadtam egy másik felkínált lehetőséget, távozásomnak nem politikai oka van, csupán munkakörváltásról van szó – közölte az MTI-nek Vanya Gábor, Bátonyterenye szocialista polgármestere, aki hozzátette: lemondását április 30-án adja be írásban, május elsejétől helyettesként Molnár József alpolgármester látja el a polgármesteri feladatokat az új városvezető megválasztásáig.
Kerekes László, a bátonyterenyei Fidesz–KDNP frakcióvezetője meglepetten fogadta, hogy a zárt ülésen elhangzottakat valaki kiszivárogtatta a távirati irodának.
– A Vanya Gábor által felhozott indok csak az érem egyik oldala. A távozó polgármester a hírek szerint valóban új munkahelyen dolgozik tovább, egy most induló nádszaporító üzemben lesz gazdasági igazgató – jegyezte meg Kerekes László, aki ugyanakkor hozzáfűzte, Vanya Gábor távozásának a hátterében az is állhatott, hogy személye megosztotta a várost és bizonyos mértékben magát az MSZP-frakciót is.
Mint mondja, sokan tisztelték, míg mások félték. – Akadtak, akik félelmükben teljesítették a polgármester kéréseit, míg mások más okból álltak kötélnek. Emiatt a saját pártján belül is bizonyos érdekeket sértett – mutatott rá Kerekes László, aki szerint Vanya Gábor elsődlegesen saját belső pártokok miatt kényszerült lemondani. A Fidesz–KDNP-s frakcióvezető szerint azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy az ellenzéki képviselőcsoport létszáma 2002-höz képest 2006-ra jelentősen felduzzadt – a korábbi kettő Fidesz–MDF–MKDSZ képviselő helyett ma már öt Fidesz– KDNP-s városatya ül a tizenhét fős helyi képviselő-testületben. Úgy véli, a megerősödött frakcióval az ellenzék hatékonyabb munkát képes végezni, erőteljesebben tudnak politizálni. – A kormánypárti önkormányzati képviselők nem tudták úgy megvalósítani minden elgondolásukat, mint korábban. Homokszem lettünk a gépezetben – fogalmazott Kerekes László, aki szerint ezek az okok együttesen eredményezték Vanya Gábor MSZP-s polgármester távozását.
Több apró példa is bizonyítja, hogy az utóbbi időben már a saját frakciója sem támogatta a távozó szocialista városvezetőt. Az április 18-i önkormányzati ülésen is leszavazták a polgármestert: azt az előterjesztést, hogy a város vegye vissza két középiskolája fenntartását a megyei önkormányzattól, 2 igen mellett 15 nem szavazattal utasította el a testület, saját javaslatát a polgármesteren kívül csak a helyettesítésével megbízott alpolgármester támogatta.
A szocialista Vanya Gábor 2002-től irányítja a csaknem 15 ezer lakosú Nógrád megyei várost. Működése idején épült meg 400 milliós beruházásban a városi tanuszoda, a 4,2 milliárd forintos szennyvízberuházás, 1 milliárd forintos program keretében újították fel a városközpontot. A polgármester néhány hete írt alá beruházási szerződést egy 480 embert foglalkoztató mikroszaporító laboratórium létrehozásáról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.