Iránytalanság és korrekció jellemezte a tegnapi tőkepiaci kereskedéseket: Pesten és Varsóban gyengültek, Moszkvában és Prágában erősödtek az indexek. A magyar piacon az elmúlt pénteki felfutásra reagáltak a befektetők, azaz a BUX korrekcióval zárta a napot. Reggel még javában emelkedőben volt a magyar indikátor, a javulást azonban nem sikerült fenntartani: a BUX előbb 25800 pont alá esett, majd délig még tovább gyengült. Nem sikerült jelentősebb változást hoznia a délutánnak sem, az index zárás előtt ugyan megpróbált erősödni, de végül a nyereséget realizáló befektetők túlsúlya győzedelmeskedett.
Az eladói oldal jelentős nyomása következtében a BUX 0,66 százalékkal, azaz 170,91 ponttal csökkenve 25657,87 ponton zárt. Igen magas, 44 milliárd forintos forgalom mellett zajlott a kereskedés, a legnagyobb érdeklődés az 1,6 százalékkal gyengülő OTP papírjai iránt mutatkozott. A banki papírok mellett gyengült a Magyar Telekom és a Fotex kurzusa is, a Mol pedig előző értékén zárt. A gyógyszergyártók ezúttal jól szerepeltek: a nagyobbik társaság, vagyis a Richter kereken egy százalékkal, míg az Egis 0,3 százalékkal erősödött. A kis forgalmú részvények sorából a Csepel Holding újból magasra lendült, az alacsony forgalmú papírok 6,1 százalékkal drágultak. Javulóban volt még a Graphisoft Park és a Phylaxia, a nap egyik meghatározó részvénye, a Rába pedig egy százalékkal erősödött.
A kereskedés végével az elemzők arról beszéltek, hogy a magyar piac korrekciója várható volt, de mint azt reggel is jól lehetett látni, Pesten a fő csapásirány ennek ellenére is az emelkedés.
Az MTI–Eco kérdésére Farkas Róbert, a Raiffeisen Bank üzletkötője azt nyilatkozta a tegnapi napról, hogy „a félelem hiánya és a kapzsiság jellemezte a befektetőket”. Szerinte valamennyi tőzsdeindex csúcson van, a befektetők mégis optimisták, úgy gondolják, hogy nem történhet semmi rossz – pedig kockázatos a sok hitelből vásárolt részvény és a tőkeáttétes üzlet.
Orbán Viktor: Egy gyors kávé az óbudai időközi választás királyával - videó