Bonyolódik a Kármán-ügy

A Kármán Irén elleni támadás elkövetése rendőri végrehajtásra utalt – sugallta egy volt rendőr egy tévéműsorban. A Nemzeti Nyomozó Iroda ezt határozottan cáfolta. Közben kiderült: az olajügyekben nyomozó újságírónő intim kapcsolatba került az olajszőkítési ügyekben leginkább érintett Energol Rt. tulajdonosával. Kármán közben blogján a felelősöket keresi.

2007. 06. 26. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Kármán Irén sérelmére elkövetett bűncselekménnyel kapcsolatban a rendőrség egy volt munkatársának az egyik kereskedelmi televízió tegnap reggeli adásában tett nyilatkozata azt sugallta, hogy a bűncselekmény elkövetése rendőri végrehajtásra utalt. A rendőrség ezt a feltételezést visszautasította. A nyomozást folytató Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) azt közölte: a rendőrség teljes állománya minden törvényes intézkedést megtesz a köznyugalmat súlyosan megzavaró bűncselekmény felderítésére. Ugyancsak a kereskedelmi televíziós beszélgetés során hangzott el az is, hogy a sértett fiának kihallgatását az eljáró nyomozók meg nem engedett módon végezték. Az NNI azt ígérte: megvizsgálja az állításokat. Közben a Kármán Irénnel korábban munkakapcsolatban állt, Papaként is emlegetett Sándor István volt nyomozó a Népszabadságnak úgy nyilatkozott, ő mutatta be Portik Tamást, az olajszőkítési ügyek egyik legjelentősebb résztvevőjének tartott Energol Rt. volt igazgató-tulajdonosát az olajügyekben nyomozó Kármán Irénnek. Ezután a riportalany és a riporter viszonya „sajátosan alakult”. Papa szerint a veréssel Portiknak akart üzenni a volt olajos alvilág. Az Indexnek Kármán Irén elmondta, hogy valóban gyengéd szálak fűzik hozzá. – Ezen nem lehet változtatni – fogalmazott, de határozottan állította, hogy Portik soha nem befolyásolta semmiben.
Kármán Irén közben internetes blogján a felelősöket keresi. – Nem szeretném, ha politikai pártok felcsimpaszkodnának az ügyre – írta a megvert újságíró, aki a támadás másnapját követően súlyos sérülései ellenére aktívan tájékoztatja a közvéleményt állapotáról és gondolatairól. Az oknyomozó riporter a polgári kormány mellett a jelenlegit sem kíméli, kifejezetten a szocialistáknak üzent azzal, hogy az MSZP állítsa meg azt a folyamatot, hogy a gazdasági maffia tolja a pártok szekerét. Az SZDSZ szerepére egyelőre az újságírónő nem tért ki.
Ismert, Kármán Irén tényfeltáró újságírót péntek éjjel Pesterzsébeten ütötték le, és tuszkolták be egy kocsiba. Az olajszőkítési ügyekben is nyomozó, szabadúszó Kármán Irént megverték, majd összekötözve a lágymányosi Duna-parton hagyták, ahol egy horgász talált rá. Szombatra virradóra életveszélyes állapotban szállították a Szent János Kórházba.
Közben Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke bejelentette: kezdeményezi a titokgazdáknál az évekkel ezelőtt olajügyeket vizsgáló parlamenti bizottság titkosított anyagainak felülvizsgálatát. Elmondta: a vizsgálóbizottság munkájának eredményeként 29 doboznyi nyilvános, az Országgyűlés Irat- és Levéltárában kutatható dokumentum, valamint kétdoboznyi minősített anyag született. Dávid Ibolya, az MDF elnöke tegnap azt mondta: nagyon sok esetben úgy titkosították az iratokat, hogy az eljárás minden szakaszát és mozzanatát elzárták a nyilvánosság elől. Az olajszőkítés a rendszerváltás utáni Magyarország egyik legjobban jövedelmező illegális üzletága volt, szerény becslések szerint a kilencvenes években több száz milliárd forint kár érte a költségvetést emiatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.