Kivéreztetik a postások sportklubját

Hetek óta pénz nélkül, a lét-nemlét határán egyensúlyozik a Postás Sportegyesület, miután a fenntartó cégek – a Magyar Posta Zrt., a Magyar Telekom Nyrt. és az Antenna Hungária Zrt. – nem finanszírozzák annak működését. Az egyesület elnöke szerint feltételezhető, hogy az alapítók szándékosan taszítják a kivéreztetés és a felszámolás felé őket, hogy valakinek a kezére játszhassák a Róna utcai Postás Sporttelepet.

2007. 06. 06. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hetek óta nem ült tárgyalóasztalhoz a Postás Sportegyesületet működtető PT Budapest Sportalapítvány három alapító cége és maga a civil szervezet. A dolog azért érdekes, mert mint azt korábban megírtuk, hamarosan új gazdára találhat a Róna utcai Postás Sporttelep, amely a Magyar Posta Zrt., a Magyar Telekom Nyrt. és az Antenna Hungária Zrt. tulajdonában van, hiszen a három cég pénzt akar látni az ingatlanból. Rostás Gábor, az egyesület elnöke április közepén még bizakodóan azt mondta: esély van arra, hogy maga az egyesület szerezze meg az ingatlant, s keresik a megoldást, hogy milyen formában tudnák megvenni a sporttelepet. Hat hete azonban semmi előrelépés nem történt az ügyben, sőt az egyesület számára már kifejezetten szomorúnak látszik a jövő.
– Megegyeztünk korábban abban, hogy az átmeneti időszakban az ingatlan fenntartási költségeit a cégek állják, illetve a most állományban levő dolgozók végkielégítéseit is kifizetik. Mi, ahogy kérték, átadtunk erről egy költséglistát, ám ez nem volt nekik elég. Minden költségelemhez tételes, bizonylatokkal alátámasztott igazolást kértek, ami egyértelműen az időhúzás szándékát mutatja – fakadt ki Rostás Gábor, aki rámutatott, évek óta az elnökség és a közgyűlés – amelyekbe a cégek is delegálnak küldötteket – által elfogadott költségvetés mellett dolgoznak. – Az egész arra jó, hogy időt nyerjenek. Feltételezhető, hogy az egyesületet szándékosan a kivéreztetés és a felszámolás felé taszítják, a cél pedig az ingatlan megszerzése lehet. Most itt állunk üres kasszával, rengeteg közüzemidíj-tartozással, munkabértartozással és adótartozással az APEH-nak. Kértem, utaljanak át húszmillió forintot az átmeneti időszakra azokra a költségelemekre, amelyeket átadtunk, ehelyett a felét ígérték, de cserébe alá kellett volna írnunk egy megállapodást, amely minden jogunktól megfosztott volna minket, és el kellett volna hagynunk a létesítményt – jegyezte meg Rostás Gábor, aki szerint akkor vált ilyen tarthatatlanná a helyzet, amikor kiderült, hogy komoly a szándékuk az ingatlan megszerzésére és fejlesztésére, valamint az egyesület további működtetésére.
– Emberileg megértem azokat a felső vezetőket, akiknek karrierjük egyik legfontosabb állomása lehet ilyen ingatlanpanamában való részvétel, de nekünk nem a lé, hanem a lét a tét – szögezte le az egyesület elnöke.
Megkerestük a Magyar Posta Zrt.-t, hogy megtudjuk, milyen tervei vannak a cégnek az Postás Sportegyesület megmentésére. Tomecskó Tamás, a Magyar Posta Zrt. szóvivője annyit mondott, hat hét alatt nem történt előrelépés az ügyben, folyamatosan tárgyalnak az egyesülettel. Mint hat hete, most is megjegyezte: a három tulajdonos nem állapodott meg az ingatlanok értékesítéséről. – Az ingatlanok esetleges eladásakor egyébként a tulajdonosok elhatározása mellett a Magyar Posta Zrt. központi üzemi tanácsának is együttdöntési joga van – tette hozzá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.