Csaknem három hónappal ezelőtt négy fővárosi, a nemzetért és annak biztonságáért aggódó férfi leült egy fővárosi kávézóban – beszélgetésük alapját az adta, hogy ismerve a honvédség és a rendőrség katasztrofális állapotát, úgy vélték, óriási az igény egy nemzeti és civil alapon szerveződő, rend- és honvédelmi feladatokat ellátó társadalmi szervezetre. Végül nemzetközi példák nyomán elhatározták, megalakítják a civil alapon szerveződő Nemzeti Gárdát. – Az idei március 15-i rendezvény után Vona Gábor, a Jobbik elnöke kijelentette, szükség lenne egy rend- és honvédelmi feladatokat ellátó szervezetre. Ezután baráti körben elkezdtük a Nemzeti Gárda szervezését. Sokáig csak kizárólag ismerősi körben építgettük a szervezetet, de úgy döntöttünk, most kilépünk a nagy nyilvánosság elé. Hivatalosan megalakultunk, a papírok a bíróságon vannak, várjuk a hivatalos bejegyzést – fogalmazott Poszpischek Tamás, a Nemzeti Gárda elnöke. A fiatalember úgy látja, az elmúlt években a rendőrség és a honvédség teljesen leépült. Mint elmondta, mára ott tartunk: felmerült, hogy biztonsági cég védje a rendőrség bizonyos épületeit. – Az elképzelés a közröhej és a világbotrány határán ingadozik – fakadt ki.
A Nemzeti Gárda elnöke szerint azonban a honvédség sincs lényegesen jobb állapotban. – A sereg állományát a közelmúltban 5000 fővel csökkentették, így annak létszáma nem éri el a 25 ezer főt, pedig ebben már az összes honvédségnél szolgáló és dolgozó ember benne van. Jó, ha az állomány fele, 10-12 ezer katona hadra fogható, viszont közülük sokan külföldön teljesítenek szolgálatot. Honvédségünk nem több, mint operetthadsereg – jegyezte meg Poszpischek Tamás, aki úgy véli, a kormány – a külföldi példákhoz hasonlóan – szervezhetett volna a maga erejéből nemzeti gárdát, de nem tette, ezért úgy döntöttek, hogy maguk végzik el a feladatot. – Megszervezzük mi, civilek a nemzet védelmét, és a jogi lehetőségeket maximálisan kihasználva, a megfelelő képzéseket igénybe véve ezt a szervezetet képessé tesszük arra, hogy ha szükséges, akkor a kellő rend- és honvédelmi feladatokat ellássa.
A Nemzeti Gárda a jövőben számos területen működhetne hatékonyan. – Életre hívtunk katasztrófavédelmi, kutyás katasztrófavédelmi, lovas, motoros, valamint gyalogosszekciót, és úgy tűnik, a régi flottillások utódai is csatlakoznak majd hozzánk. Ezeknek a szekcióknak a működtetéséhez azonban rengeteg pénz kell, célunk nem is lehet más, mint a saját lábon állás. Ez annál inkább fontos, mert pártsemlegesen, kizárólag a haza érdekei mellé kívánunk odaállni, a politikai mocsarat igyekszünk kikerülni – szögezte le Poszpischek Tamás.
Elmondása szerint a szervezet pénzügye három pilléren nyugodhat. Egyrészt biztonsági és őrző-védő munkákat vállalnának, másrészt a hozzájuk csatlakozott magyar tudósok találmányainak jogdíjaira is támaszkodni szeretnének. Nem hagyják figyelmen kívül azonban a szponzorációs pénzeket és a támogatók adományait sem, mint a szervezet elnöke elmondta, már többen érdeklődtek azután, hogy miként fizethetnek kisebb-nagyobb összegeket a Nemzeti Gárda számlájára.
A tervek szerint a szervezet egyelőre megyénként működne, igyekeznek a Kárpát-medence teljes területét lefedni. – Van már csoportunk Kárpátalján, Veszprémben, Szegeden, Vácott, Gyulán és Békéscsabán, de Miskolcon és Mosonmagyaróváron is elkezdődött az építkezés. Erdélyben is több kapcsolatunk van – mutatott rá, hozzáfűzve, a belső kör már most több száz főből áll, s összesen mintegy ezer ember kapcsolódik ilyen-olyan módon a Nemzeti Gárdához. Csatlakozott hozzájuk Für Lajos volt honvédelmi miniszter, Bethlen Farkas, Verőce polgármestere, Franka Tibor, Kerepes polgármestere, Lovag Rajkai Zsolt volt kisgazda államtitkár, katasztrófavédelmi szakértő, Wittner Mária országgyűlési képviselő, Patrubány Miklós, a Magyarok Világszövetségének (MVSZ) elnöke. Döntöttek arról is, hogy az MVSZ mindenkori elnöke a Nemzeti Gárda tiszteletbeli elnöke lesz.
A szervezet, bár nagyon fiatal, már elkezdte a működését: ők látják majd el a hét végi gyáli Csaba királyfi fesztivál védelmét is, ahol a Nemzeti Gárda hivatalosan bemutatkozik. A fesztivál szervezői július 6–8. között Gyálra, a Galopp majorba várják az érdeklődőket. Több mint egy tucat együttes – többek között a Beatrice és a P. Mobil – lép fel a rendezvényen, emellett pedig változatos hagyományőrző programokkal kedveskednek a fesztivál vendégeinek. Poszpischek azt reméli, hogy a Nemzeti Gárda szervezése az eddigi tempóban halad tovább, és ősszel már a lakosság is tapasztalni fogja szervezetük létezésének első jeleit.
Magyar Péter egy újságíró kezére csapta a kocsiajtót - videó