Galambos Lajos, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) volt főigazgatója még a szervezet vezetőjeként több alkalommal felkereste a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) vezetőit, hogy tájékoztatást kérjen a milliárdos adócsalással és csempészéssel meggyanúsított Egymásért Egy-Másért Alapítvány ügyében – derül ki a vámőrség vezetőinek parlamenti meghallgatásának jegyzőkönyvéből. A nemzetbiztonsági bizottság zárt üléséről készült dokumentum nyilvános részleteiből fény derül arra is, hogy Galambos arról érdeklődött Bencze Józseftől, a vámőrség akkori parancsnokhelyettesétől, hogy a kárérték megfizetése esetén enyhébb ítéletet hoz-e az ügyészség vagy a bíróság. Mint ismert, ez a főigazgatónak azért sem lehetett mellékes, mert az eljárás alá vont alapítvány kuratóriumában aktív és egykori nemzetbiztonsági tisztek is szerepet vállaltak. Ezért Galambos szükségesnek tartotta közölni a VPOP vezetőivel azt is, hogy az Egymásért alapítvány nem az NBH fedőcége.
Az egykori főigazgató látogatásáról Nagy János, a VPOP parancsnoka a nemzetbiztonsági bizottság ülésén közölte: egy esetre emlékszik, amikor felkereste a hivatalában a főigazgató. Egy vezető munkatársát vitte el bemutatni, amikor szóba került az alapítvány ügye is. A főigazgató arról érdeklődött, hogy jogosan folyik-e az eljárás az alapítvány ellen, mert az Egymásért jogi szakértői úgy látják, hogy nem követtek el jogsértést. A VPOP parancsnokának tájékoztatása szerint miután közölte, hogy a vizsgálatuk szerint jogsértés történt, Galambos azt válaszolta: „Majd meglátjuk, a bíróság eldönti, hogy kinek van igaza.”
Bencze Józsefet február elsején kereste meg először Galambos Lajos. De csak helyettesével, Kanta Tünde ezredessel beszélhetett, akit arra kért, adjon tájékoztatást az Egymásért alapítvány elleni nyomozásról – derül ki a nemzetbiztonsági bizottság június 12-i ülésének jegyzőkönyvéből. A parancsnokhelyettes beszámolója szerint ez a tájékoztatás arról szólt, hogy vizsgálatot folytatnak ebben az ügyben, és alapos a gyanújuk, hogy bűncselekmény történt. Galambos Lajos ezek után telefonon is megkereste Bencze Józsefet, mert szeretett volna vele személyesen is találkozni. Bencze közlése szerint Galambos e beszélgetés során tőle is azt kérdezte, „hogyan látják a jogsértésnek a megalapozottságát”. Miután a parancsnokhelyettes szintén ismertette a nyomozás eredményét, a főigazgató arról érdeklődött, hogy ha büntetőeljárás indul, de az elkövetők megfizetik a közterhet, mire lehet számítani.
Bencze a nemzetbiztonsági bizottság ülésén kijelentette: „Semmiféle olyan kérés nem merült fel, hogy ebben az ügyben akár ne indítsunk nyomozást.”
Mérgezés miatt meghalt egy pár Komárom-Esztergom vármegyében