A válságkezelést róják fel a hídépítősök

Minden a jogszabályoknak megfelelően történt, amikor egy fillér nélkül eresztették szélnek a MÁV Hídépítő Kft. dolgozóit – állítja a MÁV. A dolgozók nem is a jogszerűséget kérik számon, hanem azt kérdik, hol volt a MÁV igazgatóságának híd-főnöke akkor, amikor a kft. felhalmozta adósságait.

2007. 09. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A MÁV Zrt. a jogszabályi előírásoknak megfelelően járt el, amikor a munkajövedelmeket nem vállalta át a felszámolás alatt lévő leányvállalatától – reagált Befellegzett a MÁV Hídépítőnek címmel megjelent írásunkra a MÁV Zrt. kommunikációs igazgatósága.
A kommunikációs igazgatóság szerint minden alapot nélkülöz az a cikkben szereplő állítás, amely a cég bajainak forrását a tulajdonos MÁV Zrt. magatartásában jelöli meg. A társaság menedzsmentjének volt a feladata és felelőssége annak mérlegelése és eldöntése, hogy mely munkák kivitelezésére vállalkozik. A kommunikációs igazgatóság visszautasítja a cikkben idézett „pletykát” is, miszerint a cég bevételeinek egy része a menedzsment és azon keresztül a MÁV vezetésének egyes tagjaihoz vándorolt, mert a MÁV Hídépítő által elvégzett munkák elszámolása ellenőrzött módon történt.
A dolgozók nem csak a felszámoláskor fennálló válság kezelését nehezményezik – mondta az egyik, korábban a cégnél dolgozó középvezető. Az alapvető kérdés az, hogy miként jutott el a MÁV Hídépítő ebbe a helyzetbe. A MÁV érvelésében felbukkan a társaság menedzsmentjének a felelőssége. Csakhogy – mondta informátorunk – a menedzsmentet a tulajdonos, vagyis a MÁV vezérigazgatósága delegálta, miként a felügyelőbizottság tagjait is. Ha a cég rosszul sáfárkodott a rábízott javakkal, miért nem avatkoztak közbe? Különös felelőssége van ebben a MÁV-vezérigazgatóság pálya- és magasépítési főosztályvezetőjének, neki mindvégig tisztában kellett lennie azzal, merre haladnak az ügyek a Hídépítő Kft.-ben, hiszen Vörös József tagja volt a felügyelőbizottságnak is.
Ami a korrupciós jelenségeket illeti, a volt vezető azt mondta, utólag is megtekinthetők az alvállalkozói szerződések, ezek összevethetők a teljesítések igazolásaival. Kiszámítható, hogy egyes alvállalkozók öt-hétszeresét kapták munkadíjban, mint az órabérben a cégnél főállásban foglalkoztatottak. Az is ellenőrizhető utólag, ki írta alá a szerződéseket, s ki igazolta a munka teljesítését. Informátorunk szerint az is tény, bár utólag papírral nem igazolható, hogy szóbeli utasítást kaptak, mely alvállalkozókkal kell együttműködni. Mindez nem történhetett titokban, erről a felügyelőbizottságnak és ezzel együtt a MÁV-vezérigazgatóságnak is tudnia kellett – állította a MÁV Hídépítő Kft. korábbi középvezetője.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.