A pécsi osztályösszevonásokról szóló döntést – majdnem minden érintett tiltakozásának közepette – a tanév kezdete előtt néhány nappal hozta meg a várost irányító baloldali koalíció. A költségvetési hiányra, a normatívák csökkenésére, valamint a tanulólétszám apadására hivatkozva elfogadott határozat szerint – osztályok összevonásával – közel negyven tancsoportban lépik át a törvény által maximumként megszabott létszámkeretet. Az intézkedés jóváhagyásához azonban az Országos Közoktatási Értékelési és Vizsgaközponttól (OKÉV) kell engedélyt kérni – ez eddig nem történt meg. A kérelemhez a szülői közösségek egyetértő nyilatkozata is szükséges, de ezek a hozzájárulások is hiányoznak, hiszen a korábbi iskolaátszervezések miatt sok helyen még nem is álltak fel a képviseletek.
Bognár László fideszes képviselő szerint az egyetértő nyilatkozat és az OKÉV-engedély hiányában törvényt sért az önkormányzat, ezért fordulnak a közigazgatási hivatalhoz, de ha kell, állításukat a bíróság előtt is bizonyítják. Az ellenzéki politikus hozzátette, az első osztályok esetében a maximális létszámok betartását szorgalmazzák, másutt pedig az eredeti állapot visszaállításért küzdenek. Ahol azonban ez nem lehetséges, ott csoportbontásokhoz fenntartói többletfinanszírozást követelnek.
Az ÖPE képviselője, Lengvárszky Attila Tasnádi Péter szocialista polgármesternek arra az iskolákhoz eljuttatott nyílt levelére reagált, amelyben a városvezető kifejti, hogy az átszervezések miatt egymilliárdos működési hitelt vettek fel. Ezzel kapcsolatban megjegyezte, mindez azért különös, mert a kormányzó párt képviselői korábban úgy nyilatkoztak, az átszervezésekkel kétszáz-kétszázötven milliót takaríthatnak meg évente.
Barátja szeme láttára égett halálra egy dejtári férfi - videó