Több mint egyórás késéssel kezdődött tegnap az Országgyűlés munkanapja, ugyanis a szocialisták rendkívüli házbizottsági ülés összehívását kezdeményezték a képviselők biztonságával kapcsolatban. A múlt heti atrocitások miatt – amikor is némely kormánypárti képviselőt verbálisan megfenyegettek, és autójukat zászlórudakkal ütötték, bár Szabó Zoltán például provokálta a demonstrálókat – kifejezetten fél az MSZP-s politikusok egy része, amit információink szerint a házbizottság zárt ülésén is elismert Göndör István frakcióvezető-helyettes. A parlamenti munka elhalasztását a szocialistákon kívül minden frakció értetlenül fogadta, és indokolatlannak tartotta – még a szabad demokraták is. Szili Katalin házelnök azt közölte, hogy a testületet tájékoztatta a rendőrök intézkedési tervéről Takács Albert rendészeti miniszter annak érdekében, hogy a parlamenti képviselők biztonsága és mozgása garantálva legyen. A házelnök ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ő maga nem szeretné se túl-, se alulértékelni a múlt héten történteket. Az igazságügyi és rendészeti miniszter leszögezte, biztosítva lesz a parlament és a politikusok biztonsága, megtették a szükséges megelőző lépéseket, ez utóbbi abban is megnyilvánult, hogy a Kossuth tér egy részét lezárták kordonokkal, és nagyobb területet felügyelnek a rendőrök.
Takács Albert arról is biztosította a házbizottság tagjait, hogy elegendő számú rendőr végzi majd higgadtan és szakszerűen a feladatát, amely többek között azt is jelentheti, hogy azokat a képviselőket, akik tömegközlekedési eszközzel akarnak majd hazajutni az Országházból, rendőri biztosítással kísérik el a villamosig vagy a metróig. Úgy tudjuk, hogy a szocialista pánik ellenére a rendészeti miniszter azt mondta a házbizottság zárt ülésén, hogy sem a múlt héten, sem most nincs komoly veszély a politikusok munkájára nézve.
A szakminiszter a házbizottság ülése után újságíróknak elmondta továbbá: ő maga nem adott utasítást a rendőrség vezetőinek a hétfő esti biztonsági intézkedésekkel kapcsolatban, mert – mint mondta – ez nem is joga. Ugyanakkor kérdésre válaszolva azt elismerte, hogy a rendőrség felső vezetésével is konzultált az ügyben. Arról viszont – állítása szerint – nem volt tudomása, hogy a tavalyi esethez hasonlóan Gyurcsány Ferenc az idén is beavatkozik-e személyesen a rendőri erők munkájába.
Droggal fizetett a bátorterenyei család a munkásoknak