Rágalomnak nevezte a lapunkban hétfőn megjelent riport állításait Szabó Loránd, Dombóvár MSZP-s polgármestere. Cikkünkben Naszvadi Balázs dombóvári Fidesz–KDNP-s képviselő két példával bizonyította, hogy dombóvári közpénzekkel igazoltak önerőt uniós pályázatokhoz egyes dél-dunántúli cégek. A Gunaras Gyógyfürdő és Idegenforgalmi Zrt.-nek 2003. május 27-én 140 millió forintot, míg a Kapos Innovációs Transzfer Központ Kht.-nak 2004. augusztus 26-án 26 millió forintot utalt át a dombóvári önkormányzat, hogy a társaságok az uniós pályázatokhoz szükséges önerőt igazolni tudják. A pénzt – vélhetőleg a pályázatokhoz szükséges fedezetigazolás kikérése után – a cégek visszautalták az önkormányzatnak. Naszvadi az észrevételeiről tájékoztatta Lóránt Zoltánt, az Állami Számvevőszék főigazgatóját is.
Szabó Loránd, Dombóvár kormánypárti polgármestere ezzel kapcsolatban elmondta, a cikk azzal, hogy egyes cégekről beszél, azt sugallja, mintha több vállalkozásról lenne szó, holott a felhozott példák szerint is csak két társaság kapott segítséget. (A dolog érdekessége, hogy a szóban forgó testületi ülésen maga a polgármester is három szervezetről beszél: „[…] semmi kivetnivaló nem volt abban, hogy egy céget és két közhasznú szervezetet ilyen formában a város segítette” – a szerk.) – A Gunaras Gyógyfürdő és Idegenforgalmi Zrt.-ben és a Kapos Innovációs Transzfer Központ Kht.-ban a dombóvári önkormányzatnak van tulajdonrésze, így a város adhatott segítséget a szóban forgó társaságoknak, az összegek pedig tagi kölcsönként is értelmezhetők – fogalmazott Szabó, aki hozzátette, polgármesteri hatáskörben, jogszerűen utaltatott át 140 millió forintot a Gunaras Zrt.-nek és 26 millió forintot a Kapos I. T. K. Kht.-nek. (Ezzel szemben az önkormányzat szervezeti és működési szabályzatában az áll, hogy a polgármester saját hatáskörben a szükséges fedezet megléte esetén ötmillió forintig vállalhat kötelezettséget – a szerk.) Szabó Loránd megjegyezte, a képviselő-testület utólag el is fogadta az erről szóló határozatot. – Azért volt szükség erre, mert a határidők gyorsan követték egymást – hangsúlyozta a polgármester.
A kormánypárti városvezető a riportban megszólaló Naszvadi Balázst személyiségi jogai megsértése miatt feljelentette. – Egyértelműen egy sértett ember rágalmazásairól van szó, amiket az újságokon keresztül megnyilatkozásaiban sugall – vélekedett a szocialista városvezető, s hozzáfűzte, a Dombóvár Város és Városkörnyéki Önkormányzatok Területfejlesztési Társulása volt ügyvezetőjét a szervezet fegyelmi bizottsága a napokban bocsátotta el állásából és ez a döntés napokon belül jogerőssé válik. A polgármester felhívta a figyelmet, hogy 2005-ben, amikor a társulás ügyvezetőjét, Naszvadit felfüggesztették, közel 20 millió forintnyi túlfinanszírozás volt a szervezetnél, amelyhez még párosult egy pályázati támogatás négymillió forintos visszafizetése is, szabálytalan teljesítés miatt ezt a két összeget most a térség önkormányzatainak kell megtérítenie. – Többek között felhatalmazás nélkül ötmillió forint hitelt adott egy cégnek, s a társaság a mai napig nem rendezte a fennálló tartozását – fűzte hozzá.
Naszvadi Balázs a feljelentéssel kapcsolatban lapunknak megjegyezte, áll a jogi lépés elé. – Szabó Loránd korábban is feljelentett már személyiségi jogai megsértése miatt, de két nappal később viszszavonta beadványát. Mellesleg érdekes a polgármester „jogi lépése”, hiszen kettőnk viszonylatában éppen ő áll eljárás alatt rágalmazás miatt – fogalmazott Naszvadi, aki hozzáfűzte, a társulás ügyvezetői székéből történt elbocsátása miatt munkaügyi bírósághoz fordult.
Vogel Evelin elismerte, ő készítette a hangfelvételeket