Civil és szakmai kérés Sólyomhoz

Civil és szakmai szervezetek, köztestületek, szakszervezetek kérik a köztársasági elnököt, hogy nyújtsa be a parlamentnek az egészségbiztosítás átalakításáról szóló, civil szakmai csoport által készített alternatív törvényjavaslatot.

2007. 11. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke sajtótájékoztatóján jelentette be tegnap: úgy gondolják, hogy a leghitelesebb, legegyszerűbb és a legfennköltebb megoldás az volna, ha a széles körű társadalmi támogatottságot élvező törvénytervezetet mint a nemzet vágyát az államfő juttatná el a parlamentnek. – Nem azt várjuk tőle, hogy foglaljon állást a kérdésben, csak azt, hogy teremtse meg annak lehetőségét, hogy az anyagról az Országgyűlés tárgyaljon – tette hozzá.
A sajtótájékoztatón megjelent mintegy kéttucatnyi szervezet képviselője mind azt hangsúlyozta, hogy elkapkodott, kidolgozatlan, alapjaiban rossz a kormány egészségbiztosítási törvényjavaslata, amely mögött nincs sem szakmai, sem társadalmi támogatottság. Hozzátették: az üzleti egészségbiztosítás bevezetése jóvátehetetlen károkat okozna a társadalomnak. Az általuk és a Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal által támogatott koncepciót ellen-törvényjavaslatnak szánják, amely egy, a parlament felügyelete alatt álló nemzeti társadalombiztosítási intézményben gondolkodik – közölték.
Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke elmondta: a társadalombiztosítási pénzek elosztásánál nem lehet jelen az üzleti szféra, ezért követelik, hogy a kormány vonja vissza saját javaslatát. Ha ez nem történik meg, akkor a november 10-i fővárosi tüntetés után november 21-én országosan tiltakozó demonstrációkat és sztrájkot szerveznek. Mint mondta, nem zárják ki az egészségügyi sztrájk lehetőségét sem, kezdeményezés is van erre, de döntés még nincs. Szabó Endre, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke is felszólította az országgyűlési képviselőket, hogy ne szavazzák meg a kormány törvényjavaslatát, mert az szerinte tömeges nyomorba döntené az embereket. A Professzorok Batthyány Körének képviselője azt hangsúlyozta, hogy nincs jelenleg olyan drámai csődhelyzet az egészségügyben, amely indokolná, hogy olyan gyorsan és radikálisan beavatkozzanak az ágazatba, mint ahogy azt a kormány tervezi.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.