Elítélték az elvtársakat

Nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás vétségéért elmarasztalta, és két év próbára bocsátotta a Magyar Kommunista Munkáspárt teljes elnökségét tegnapi tárgyalásán a Székesfehérvári Városi Bíróság. Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a vádlottak – a párt héttagú elnöksége – pedig felmentésért fellebbeznek.

2007. 11. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elmarasztaló ítélet előtt Székely Péter, a Magyar Kommunista Munkáspárt elnökségi tagja meghallgatásával folytatódott tegnap a Székesfehérvári Városi Bíróságon a pártelnökség ellen indított per. A pártot a Fővárosi Bíróság jelentette fel, miután a párt vezetősége egy, a felperes által korábban hozott ítélettel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy az politikai döntés volt. Emlékezetes, a Fővárosi Bíróság 2005. június 8-i határozatában visszahelyezte az elnökségbe a korábban a pártból kizárt Vajnai Attilát és még egy tagot. Erről vélekedett úgy a párt teljes elnöksége, hogy politikai döntés született, az erről szóló nyilatkozatot ráadásul ki is tették a honlapjukra.
Székely Péter meghallgatása előtt már kisebb tömeg gyűlt össze a bíróság épületével szemben, a Magyar Kommunista Munkáspárt mintegy 50 tagja ugyanis szolidaritási gyűlést tartott, amelyen kifejezték együttérzésüket az elnökség tagjaival. Székely már az ítélethozatal előtt azt valószínűsítette, hogy elmarasztoló döntést hoz a bíróság. Később kiderült, jók voltak a megérzései; nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás vétségéért elmarasztalta, és két év próbára bocsátotta a Magyar Kommunista Munkáspárt teljes elnökségét a Székesfehérvári Városi Bíróság. Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, a vádlottak – a párt héttagú vezetősége – pedig bejelentették, hogy felmentésért fellebbeznek. Az ügyben másodfokon a Fejér Megyei Bíróság jár majd el.
Thürmer Gyula elnök az ítélethozatal után röviden annyit mondott: sajnálja, hogy ilyen eredmény született, de a bíróság döntése nem lepte meg. Miguel Madeira, a Demokratikus Ifjúsági Világszövetség portugál főtitkára, aki személyesen hallgatta végig az ítélethozatalt, úgy fogalmazott, hogy a döntés szervesen illeszkedik egy olyan eseménysorozatba, amely nemcsak Magyarországon történik, hanem az egész világon. – Ilyen esemény volt a Cseh Kommunista Ifjúsági Unió betiltása Csehországban. Néhány országban korlátozzák az emberek sztrájk- és gyülekezési jogait, amit a terrorizmus elleni harc jegyében tesznek – fogalmazott a portugál politikus, hozzátéve: nem az a megoldás, hogy az emberek jogait támadják. Georgios Toussas, az Európai Parlament görög kommunista tagja is jelenlétével támogatta magyar testvérpártjukat. – Igazságtalan ítélet született, a döntéshozatalt a hatalom irányította. Tudni kell, hogy ami Magyarországon folyik, az osztályharc. A hatalom megvédi a pozícióit, s minden kezdeményezést meg akar fojtani, akár jobbról érkezik, akár balról. Egyet tudni kell, politikai kérdéseket nem lehet a bíróság falai között megvitatni – fogalmazott a görög politikus, aki szerint ennek folytatása a diktatúra jeleit mutatná.
Korábban, még az első tárgyalás után csaknem ötven ország kommunista pártja juttatta el tiltakozó levelét Gyurcsány Ferenc kormányfőhöz.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.