Sok család új lakcímre is bejelentené gyerekét, így keresne kibúvót a Lamperth Mónika szociális és munkaügyi miniszter által felvetett javaslat alól – jelezték olvasóink. Mivel egy kiskorú ideiglenes lakcímének megváltoztatása nem vet fel jogi problémákat, ezt kivitelezhető megoldásnak tartják a szülők. Egy budapesti önkormányzatnál kérdésünkre elmondták, hogy tömeges átjelentkezést ugyan még nem tapasztaltak a helyi okmányirodán, a gázár-támogatási rendszer bevezetésekor regisztrált lakcímváltoztatásokhoz hasonlóan számítanak újabb dömpingre.
– Hasonló jellegű lépések eddig is születtek. Van spontán szegregáció, sokan járatják más városba gyermeküket, de ez hosszú távon nem megoldás a problémára – reagált lapunknak Árok Antal, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke. A hátrányos helyzetben élők felzárkóztatására a miniszter ötlete nem elegendő, ennél többet kellene tenni. Elsősorban az oktatási intézmények fejlesztésére koncentrálhatna az oktatási tárca. – A kistelepüléseken lévő iskolákban egyéni foglalkozásokat, kisebb csoportokat hozhatnának létre, ezzel segítve az esélyegyenlőséget – tette hozzá. Árok az Oktatási Kerekasztal tagjaként elmondta, hogy tavasz óta dolgoznak az oktatás egészét átfogó javaslat kidolgozásán, amelyet 2008 elején kívánnak letenni a kormány asztalára.
Amint lapunk megírta, Lamperth Mónika az MSZP pedagógustagozatának hét végi ülésén vetette fel a szabad iskolaválasztás felülvizsgálatát a hátrányos helyzetben élők esélyegyenlőségének javítása érdekében.
Baloldali hazugságok az áram áráról: itt a Patrióta leleplezése!