Jobboldali henger Törökbálinton

Magabiztos győzelmet aratott a Fidesz–KDNP polgármester-jelöltje tegnap a Pest megyei Törökbálinton rendezett időközi önkormányzati választáson. Turai István a szavazatok 57 százalékát szerezte meg, míg riválisa, az MSZP-s Keller László 43 százalékot ért el. A képviselő-testületben biztos jobboldali többségre támaszkodhat a polgármester, mivel a nem hivatalos eredmények alapján a tíz egyéni választókörzetből kilencben a polgári oldal jelöltjei szereztek mandátumot.

2008. 01. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magas részvételi arány mellett (51,63 százalék), az öszszes szavazókörzet voksainak feldolgozása után Turai István, a Fidesz–KDNP jelöltje 14 százalékkal múlta felül Keller László exállamtitkár eredményét, így elnyerte Törökbálint polgármesteri székét. A polgári összefogás jelöltje a szavazatok 57 százalékát (2953 szavazat) szerezte meg, míg a szocialista Keller László csak a beérkezett voksok a 43 százalékát (2226) mondhatta magáénak. A polgármester mellett 17 önkormányzati képviselő jutott be a testületbe; lapzártánkkor, a beérkezett eredmények alapján valószínűsíthető, hogy a településvezető munkája során szilárd jobboldali többségre támaszkodhat majd.
*
Azért tartottak időközi önkormányzati választást Törökbálinton, mert 2007. október 25-én feloszlatta magát az újdonsült város képviselő-testülete. A feloszlatásról szóló szavazást annak idején hosszas vita előzte meg, amelyben Keller László megpróbált a testület lelkére hatni, sikertelenül. A polgári oldal kiállt elhatározása mellett, végül a Fidesz–KDNP nyolctagú frakcióján kívül a Szent Flórián Törökbálintért Egyesület két képviselője is a testület feloszlatása mellett voksolt. A szavazás után a szocialista politikus a határozatot felelőtlennek és okszerűtlennek minősítette, ami szerinte egyértelműen ellene irányult. Csuka Attila, a Fidesz helyi elnöke viszont úgy fogalmazott: nem jókedvükben kezdeményezték a testület feloszlatását. – Egy év türelmi idő után döntöttünk úgy, hogy a polgármester nem képes a képviselő-testület többségével együtt dolgozni – fogalmazott a feloszlatás után Csuka Attila.

Érsekhalmán is választottak. Időközi választást tartottak tegnap a Bács-Kiskun megyei Érsekhalmán is. A héttagú testület azért oszlatta fel magát, mert a képviselők nem tudtak együtt dolgozni a község eddigi polgármesterével. Boromissza Tibor – aki a hetvenes évektől megszakítás nélkül volt Érsekhalma első embere – mellett községi vezetőnek pályázott Horváth Roland (MSZP) és Petrezselyem István független jelölt is. A szocialista jelölt győzött, a testületi tagok mind függetlenek. (Sz. R.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.