Economist.com
Tegnapi számában a globális brit hetilap szokásos statisztikai táblázatában már 2009-re is közli a GDP becsült értékét. A londoni előrejelzés szerint Magyarországon a bruttó nemzeti termék jövőre 3,7 százalékkal nő majd, idén pedig 3,0 százalékkal. A Cseh Köztársaságban 4,6, Lengyelországban pedig 5,2 százalékkal nő jövőre a gazdaság. (Tavaly az Economist elsőként március 8-i számában váltott a 2008-as előrejelzésre. Ebben a londoni hetilap – nyilván teljesen véletlenül – az elértnél nagyobb növekedést jósolt a neoliberális modellt leghűbben követő országoknak 2007-re, és kisebbet az általa nem jó szemmel nézett modellt követőknek. A most következő adatok azt mutatják: a tegnapi szám az „egy évvel ezelőttihez” képest milyen tényleges GDP-százaléknövekedést közöl – pontosabban becsül most – 2007-re, és zárójelben azt, hogy mit jelzett előre tavalyi növekedésként 2007. március 8-i számában: Magyarország 1,0 (2,6), Csehország 6,0 (4,9), Lengyelország 6,4 (5,2), Szlovákia 9,4 (6,3), Oroszország 5,8 (7,6), Kína 11,5 (9,5), Venezuela 5,0 (8,7).
Le Monde.fr
A vezető francia lap szerkesztőségi állásfoglalásban és tudósításban is foglalkozik azzal, hogy a francia törvényhozás egyik tagja „súlyos kételyeit” fejezte ki a Monsanto cég MON810-es génkezelt kukoricáját illetően.
FT.com
Címoldalon és az újság belsejében is foglalkozik a globális pénzügyi lap azzal a veszéllyel, hogy a Moody’s hitelminősítő cég az Egyesült Államok tripla „A” hitelképességi osztályzatát leronthatja – hacsak az Egyesült Államok nem tesz radikális lépéseket égbe szökő egészségügyi és társadalombiztosítási kiadásai megfékezésére. A több-biztosítós amerikai rendszerben a Medicare az idősek, a Medicaid a szegények egészségügyi ellátását segíti.
The Independent
A független brit lap ezzel kezdi Kertész Imre irodalmi Nobel-díjassal készült budapesti riportját: „Mindenki ezt kérdi – feleli Kertész Imre, amikor azt kérdem tőle, hogy nem ironikus-e, hogy annyi időt tölt Berlinben. Nem ironikus, mert Németországban fejtettem ki nagy hatást íróként, ahol a könyvemet megértették és kiadták. Úgy éreztem, hogy valamit mondhatok. Valamit csinálhatok. Különben is itt volt, nem Németországban, ahol először tapasztaltam a fasizmust.”
Teh Wall Street Journal
A globális amerikai pénzügyi lap Francis Ford Coppola jelenlegi kedvenc borait mutatja be. Ezek: a román Feteasca Neagra; Feteasca Alba, az argentin Malbec, az argentin Catena Zapata szőlészetből (Mendoza vidék) való Cabernet, az argentin Torrontés és a délolasz Negroamaro. Egy másik cikkben a lap a szicíliai vörösborok minőségi javulását dicséri, külön kitérve a Nero d’Avolára.
Összeverték a románok, mert magyar - videó