A főszerkesztő nyelvész kandidátusként folyamatosan írja a bolgár irodalom történetét, és mintegy tízezer oldalnyi prózát és tizenhatezer verssort, háromszáznál több szerzőt fordított bolgárról magyarra. Egy magyar és két bolgár nyelvű verseskötete van. A Napút alapítási éve óta Szófiában dolgozik: öt évig a Szófiai Magyar Kulturális Intézet igazgatója, 2004 őszétől a magyar szak vendégdocense, az év java részében távolról irányítja minicsapata tevékenységét.
Ars poeticájáról elmondta: olyan tágasságot szeretnének befogni a Nap útjának íve alatt, amelyben a kultúra különböző területei, az irodalom, a képzőművészet és a tudomány is szinte azonos szerepet tölt be. A lap hasábjain együtt publikálnak különböző táborokhoz tartozó írók, ami ritka a mai folyóirat-palettán. A tavalyi számokban mintegy négyszáz új név bukkant fel.
Szondi György úgy véli, az évenkénti tíz számból nem engedhet. Magának fogadalmat tett. Szintén egyedülálló, hogy a folyóirat minden száma tematikus. Nagyon híresek a Napút év végi almanachjai, amelyekben olyan jeles magyar művészek, tudósok, élsportolók, közéleti emberek írásos vallomásai sorjáznak, akik a következő évben töltik be a hetvenedik életévüket; alkalmanként hetvenen–kilencvenen szerepelnek így együtt, s kerekedik szép nemzedéki tabló.
Immár hat esztendeje gondozzák a Szondi György irányította műhelyben a Napkút Kiadó egyedi és sorozatkönyveit: a júniusi könyvhétig huszonhat művel jelentkeznek. Újdonság lesz a Magyarország: kulturális kalauz című kiadvány – benne tizenhat jeles szakember alkot meg jó egy-egy ívnyi terjedelemben áttekintést a tágan értelmezett magyar kultúra különböző területeiről: esszéisztikus összefoglalók kultúránkról – külföldieknek. Szondi György tervei szerint mintegy négyszáz oldalas, gazdagon illusztrált könyv születik meg hónapokon belül (pillanatnyilag pénztelenül) – magyarul, hogy majd világnyelvekre fordítva a hazánk iránt érdeklő igényesebb külföldiek kezébe adhassák.
A lap mögött a Cédrus Művészeti Alapítvány áll, pénzben szegényen. Szondi György igazgatói éveinek félretett jövedelméből és szenvedélyből készíti a lapszámokat s igazgatja a könyvkiadói tevékenységet, sem önkormányzat, sem egyéb szervezet rendszeresen nem támogatja őket. A tematikus lapszámokhoz olykor sikerül céltámogatást lelni, Szófiából azonban ez is nehezebb. A Nemzeti Kulturális Alap szépirodalmi kollégiuma évek óta „megfeledkezik” a Napútról. A tizedik évfordulóra a lap eljutott odáig, hogy fennállása legkevesebb hivatalos támogatását kapja. A főszerkesztő köszöni az NKA másik két kollégiumának melléjük állását: a megítélt jó egymillió forint negyede a minimális költségvetésnek, amelybe szerkesztői tiszteletdíj egyáltalán nem, szerzői csak elvétve fér bele; mindenki e lemondással járul hozzá a lap működéséhez, fennmaradásához. A Káva Téka a Napút vegyes műfajú melléklete, a folyóiraton belüli rendszeres füzetsorozat. Ezt azóta adják ki, amióta szinte pénztelenek. – Azóta emeltük fel jelentősen, ívekkel az oldalszámot is, amióta nem kapunk szépirodalmi támogatást. Ezt nevezhetnénk a nincstelenség fényűzésének – összegez Szondi György. – Ebben a cudar helyzetben, amiben most vagyunk, az általunk kiadott értékes könyvek alig-alig hozzák vissza azt a pénzt, amit beléjük fektettünk, a verskötetek például gesztusok, az esztendőnkénti negyven-ötven könyvből úgy tíz már az indulásnál tudottan veszteséges. Ám e gesztusokat szívesen gyakorlom, s az éltet, hogy másokat publikáláshoz segítek. A támogatás hiánya daccal és elszánással tölt el.
Kis híján egy gyalogost is elgázolt egy piroson áthajtó öreg Lada - videó