Asztalitenisz: Tóth Krisztina pekingi részvétele biztos, de ha áprilisban a nantes-i európai kvalifikációs tornán vagy a májusi budapesti világselejtezőn Póta Georgina vagy Lovas Petra megszerzi a kvótát, akkor Európa-bajnok csapatunk is asztalhoz állhatna az olimpián. A programban debütál a csapatverseny, s a világranglistás pozíciók alapján két egyéni indulónk „vihetne” magával egy harmadik versenyzőt is. Férfivonalon jó esetben egy kvótára számíthatunk.
Atlétika: A nevezési szintek teljesítésének határideje július 23.
A szinttel heten, B-vel kilencen rendelkeznek. „A” szintesek: Kővágó Zoltán (diszkoszvetés), Máté Gábor (diszkoszvetés), Pars Krisztián (kalapácsvetés), Zsivoczky Attila (tízpróba), Kálovics Anikó (maratonfutás), Rakonczai Beáta (maratonfutás), Teveli Petra (maratonfutás).
Birkózás: A 2007-es bakui vb-n Lőrincz Tamás (kötöttfogás 66 kg), Bácsi Péter (kf. 74 kg), Fodor Zoltán (kf. 84 kg), Deák Bárdos Mihály (kf. 120 kg) és Hatos Gábor (szabadfogás 74 kg) szerzett kvótát. A tamperei Eb-n, valamint kötöttfogásban, szabadfogásban és a nőknél két-két kvalifikációs versenyen lehet továbbiakat gyűjteni.
Cselgáncs: A tavalyi Rio de Janeiró-i vb-ről Ungvári Miklós (66 kg), Hadfi Dániel (100 kg), Baczkó Bernadett (57 kg) és Mészáros Anett (70 kg) jutott ki Pekingbe. A kvalifikációs sorozat az április 11–13-i lisszaboni Eb-vel zárul. A ranglisták alapján súlycsoportonként további 9 férfi és 5 női dzsúdós szerez kvótát. Csernoviczki Éva (48 kg) és Bor Barna (+100 kg) gyakorlatilag már olimpiai résztvevőnek tekinthető.
Evezés: Csak a Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpár jutott kvótához. A luzerni interkontinentális kvalifikációs versenyen nyílik még lehetőség a részvétel kiharcolására, de erre a magyaroknak minimális az esélye.
Kajak-kenu: Itt nem névre szólnak a kvóták. A tavalyi vb-n a magyarok 14 pekingi helyet szereztek – férfi kajakban hetet, nőiben négyet, kenuban hármat –, ezzel a létszámmal mind a tizenkét ötkarikás versenyszámban kiállítható magyar egység. A májusi Eb-n még mindhárom szakágban jó lenne egy-egy kvótához jutni.
Kerékpár: Bodrogi László tavalyi időfutambeli vb-ezüstjével mindkét országúti számban indulhat, s az Europe Tour-sorozatban elért csapateredmények alapján a mezőnyversenyben Kusztor Péter is rajthoz áll. A hegyikerékpárosok között Parti András képviseli majd színeinket.
Kézilabda: Női válogatottunk március 28–30. között a franciaországi Nimes-ben harcolhatja ki a kvalifikációt. Ehhez az kell, hogy a Franciaország, Magyarország, Japán, Kongó négyesből az első kettő között végezzen. A férficsapatnak nincs esélye kijutni az olimpiára.
Műugrás: A pekingi Világkupán Barta Nóra 3 méteren megszerezte a kvótát, Kormos Villő ugyanitt tartalék, visszalépés esetén indulhat Pekingben.
Ökölvívás: A tavalyi chicagói vb-n Szellő Imre (81 kg), a múlt heti első európai kvalifikációs tornán Kalucza Norbert (51), Varga Miklós (60) és Káté Gyula (64) szerzett kvótát. Többi hét súlycsoportbeli honfitársunk áprilisban Athénban vívhatja ki az indulási jogot.
Öttusa: A férfiaknál a tavalyi egyéni világ- és Európa-bajnok Horváth Viktor, valamint Tibolya Péter, Balogh Gábor és Németh Róbert, a nőknél Vörös Zsuzsanna szerzett kvótát. Minden nemzetből csak két versenyző lehet ott a pekingi rajtnál, az indulásról döntő világranglista a budapesti vb-n, május 31-én és június 1-jén zárul.
Sportlövészet: A kvalifikációs sorozat tavaly véget ért, ennek alapján öt magyar lőhet a játékokon. Férfiak: Sidi Péter (puskaszámok), Gerebics Roland (dupla trap); nők: Tóth Anita (puskaszámok), Csonka Zsófia (pisztolyszámok), Igaly Diána (skeet).
Tenisz: A világranglista június 9-i állása szerint nemenként az első 48 játékos – országonként legfeljebb négy – szerez indulási jogot egyesben, a további helyekről a nemzetközi szövetség dönt. Szávay Ágnes ott lehet Pekingben, a többi magyarnak előre kellene rukkolnia a legjobb száz közelébe. A férfiaknak nincs esélyük.
Torna: A tavalyi stuttgarti vb-n Gál Róbert és Böczögő Dorina szerezte meg a kvótát, a lólengésben vb-ezüstérmes Berki Krisztián még szabadkártyát kaphat. A nemzetközi szövetség egy versenyzőt juttathat ki Pekingbe.
Triatlon: A világ-, illetve az európai ranglistáról Kuttor Csabának, Lipták Tamásnak, Szabó Zitának és Walkó Andreának van esélye kijutni Pekingbe.
Úszás: versenyszámonként és nemzetenként két sportoló kvalifikálhatja magát „A”, illetve egy „B” szinttel. Jelenlegi „A” szinteseink: Gyurta Dániel (200 m mell), Kerékjártó Tamás (200 m pillangó, 200 m és 400 m vegyes), Cseh László (100 m és 200 m hát, 200 m pillangó, 200 m és 400 m vegyes), Verrasztó Dávid (400 m vegyes), Kis Gergő (1500 m gyors, 400 m vegyes), Bodor Richárd (100 m mell), illetve Boulsevicz Beatrix (200 m pillangó), Szepesi Nikolett (100 m és 200 m hát), Verrasztó Evelyn (200 m hát, 200 m vegyes), Hosszu Katinka (200 m és 400 m vegyes), Jakabos Zsuzsanna (400 m vegyes), Kovács Emese (200 m pillangó).
Vitorlázás: Jelenlegi kvótásaink, férfiak: Gádorfalvi Áron (szörf), Berecz Zsombor (Laser); nők: Detre Diána (szörf). Csillaghajóban még hátravan a kvalifikációs vb.
Vívás: Zajlik a kvalifikációs sorozat, s a március 31-i rangsor alapján dől el, kik léphetnek pástra Pekingben. Férfi párbajtőrcsapatunk (Boczkó Gábor, Kulcsár Krisztián, Imre Géza, Kovács Iván), női tőrcsapatunk (Mohamed Aida, Knapek Edina, Varga Gabriella, Újlaky Virgine) és a párbajtőröző Szász Emese már kijutott az olimpiára, s férfi kardcsapatunk (Nemcsik Zsolt, Lontay Balázs, Szilágyi Áron, Decsi Tamás) pekingi részvételét is biztosra vehetjük. Női kardban Nagy Orsolyának jók az esélyei.
Vízilabda: mindkét magyar válogatott olimpiai résztvevő. A férfiak a tavalyi melbourne-i vb ezüstérmével, a nők az idén februári impériai kvalifikációs viadal bronzával szereztek indulási jogot.

Szentkirályi Alexandra: Magyar Péter cinizmusa új szintre lépett, fellép egy „Női Sikernap” nevű rendezvényen