Felszámolás alatt áll az a cég, amelynek okányi telephelyén szerdán 15 tonna veszélyes hulladékot talált a zöldkommandó. A Sapex Kft.-nek ilyen szemét elszállítására igen, de tárolására nem volt engedélye. Kelemen Béla, a Tiszántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség igazgatója kérdésünkre elmondta, a tulajdonos januárban elhunyt, a feltehetőleg valamilyen egészségügyi intézményből származó hulladékot – amelynek eredetére utaló nyomot nem találtak – még ő helyezhette el a Békés megyei telepen. A hatóság a felszámolóbiztost kötelezte az ártalmatlanításra, a jövő héten elszállítják a veszélyes anyagokat. Bár szakszerűtlenül, nem megfelelően zárt tartályban tárolták a vegyszereket, a fecskendőket és az elektronikus hulladékot, szivárgást nem tapasztaltak, a zárt területen közvetlen egészségügyi, környezeti veszély nem állt fenn.
A Sapex Kft. családi vállalkozásként működött, a tulajdonosok válása után alakult meg az ugyanilyen tevékenységet végző Sapexpro Egészség- és Környezetvédelmi Kft., amelynek egyik, Húr utcai fővárosi telephelye azonos is a Sapex korábbi címével.
Bejelentés nyomán február közepén talált a XXII. kerületi rendőrség nagy mennyiségű, az okányihoz hasonló összetételű veszélyes hulladékot itt és egy másik helyszínen, így jutottak el a Békés megyében bejegyzett raktárhoz, és kérték a zöldhatóság segítségét a házkutatásban. Bartha Lászlótól, a Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletesétől megtudtuk, hulladékgazdálkodás rendjének megsértése miatt folyik nyomozás. Az ügynek eddig két gyanúsítottja van, de azt nem árulta el, hogy ők az eredeti vagy az utódcég érdekeltségébe tartoznak. Egyikük szállítóként vett részt az ügyletben. Az ilyen bűncselekmény maximális büntetése öt év szabadságvesztés is lehet.
Tűz ütött ki a Puskás Arénában