Isabelle Fausttal muzsikál a Württembergische Philharmonie a Budapesti Zenei Hetek nyitókoncertjén, ahol a Concerto is elhangzik. A művésznő ígéretes pályája elején első alkalommal játszik Magyarországon, s koncertműsorának különlegessége Schumann hazánkban ritkán játszott Hegedűversenye lesz. Másnap, az évfordulón egy nem mindennapi páros áll a pódiumra: Kocsis Zoltán partnere Vadim Repin lesz. Bartók Béla emlékének ajánlott hangversenyük a 63 éve elhunyt zeneszerző 1. rapszódiájával indul.
A Budapesti Zenei Hetek több kisebb fesztivált is magába foglal. Az egyik a Korunk zenéje, amely az idén már 34. alkalommal sorakoztatja fel a legújabb magyar zeneműveket. Ezúttal 33 zeneszerző 86 műve hangzik el ennek a részében, ebből 23 ősbemutató és hét magyarországi bemutató lesz. Utóbbiak közül kiemelkedik a száz éve született Olivier Messiaen nagyszabású oratorikus kompozíciója, a Trios Petites Liturgies de Présence Divine, illetve Karl Stockhusen egyik utolsó kompozíciója, a Hoffnung, ez hazánkban hangzik el másodszor a világon. A Korunk zenéje is több sorozatot integrált: folytatódik az Ősbemutatók, az Elektrokoncertek és a Klenyán Csaba nevével fémjelzett Magyar klarinét antológia elnevezésű sorozat.
Tíz éve egészen biztos voltam abban, hogy eljutunk idáig, öt éve pedig egészen biztos, hogy nem – így vezette fel Bubnó Tamás művészeti vezető a 10. Magyarok Nagyasszonya Nemzetközi Egyházzenei Fesztivált. Ezt a seregszemlét a Budapesti Énekes Iskola hívta életre egy évtizeddel ezelőtt, mostanra azonban betagozódott a Filharmónia szárnyai alá. A maga nemében egyedülálló összművészeti találkozó a koncertek mellett liturgikus szertartásokat, zenetudományi előadásokat, filmvetítéseket, népzenei és kortárs zenei programokat, kiállításokat is kínál, ráadásul az egyházzenei előadók színe-javát sorakoztatja fel. Az idei események közül kiemelkedőnek ígérkezik a Vespro della Beata Vergine című Monteverdi-oratórium, amelyet a világhírű New College Oxford fiúkórusa szólaltat meg, az orosz Svetilen énekegyüttes és a kassai Szent Cirill és Metód Katedrális Kórusának fellépése, Szokolay Balázs ad Liszt-estet, a Tomkins Énekegyüttes Lassus nagyszabású Cantiones Sacrae ciklusát énekli, a liturgiának a népzenében való megjelenését pedig a híres fiatal prímás, Pál István „Szalonna”, édesapja, a neves kárpátaljai népzenegyűjtő és harmonikás, valamint a Zeneakadémián népzene szakos Eszter húga mutatja be. A Budapesti Zenei Hetek részében bemutatkoznak a művészeti ösztöndíjas fiatalok, és itt ismerhetjük meg a francia kul-túrattasé, Jerome Bloch másik arcát: a zongoraművészét.
A Filharmónia nemcsak Budapesten, hanem a Dunántúlon is tevékeny, számos vidéki bérletet szervez. A most kezdődő szezonra tovább bővül a városok köre, Nagykanizsa és Dorog is csatlakozott, így az idén kilenc településen tizenegy bérletet árusítanak. Bár az anyagiakról még semmi konkrétumot nem tud a jövő évről, a Filharmónia bizakodik és készül: 2009 nemcsak a zeneszerzők – Purcell, Händel, Haydn, Mendelssohn –, hanem az általuk szervezett sorozatok tekintetében is a jubileumok éve lesz, jövőre ünnepli ugyanis alapítása negyedszázados évfordulóját a Soproni Régi Zenei Napok, a Szombathelyi Nemzetközi Bartók Fesztivál és a Budapesti Zenei Hetek ötvenéves lesz, míg a Korunk Zenéjét 35. alkalommal rendezik majd meg.
A többség elítéli Magyar Pétert és a visszavonulását akarja